Yalan Nasıl Anlaşılır

Bir kişinin yalan söylediğini anlamak yalanı söyleyene göre değişen, çok kolay ya da zor ya da imkansız olabilen bir şeydir. Peki yalan nasıl anlaşılır. İnsanların birçoğunun yalan söyleme konusunda acemiliğini göz önünde bulundurursak yalancıyı tespit etmek çok da zor değildir. Bir iki taktikle kişinin foyasını ortaya çıkarabilirsiniz.

yalan nasıl anlaşılırYalan söylediğini düşündüğünüz kişinin öncelikle gözlerine dikkat etmelisiniz. Söylediği şeyin gerçek olmadığını düşünüyorsanız  gözlerinizi kaçırmadan ona doğru bakın.
Göz bebekleri sağa sola gidiyorsa, kopuk kopuk bir göz teması seziyorsanız kişi size yalan söylüyor olabilir.

Yalan söyleyenler genellikle söylediği yalanla beraber birçok detayı size anlatırlar, böylelikle söyledikleri yalanın detaylar içinde boğulacağını düşünürler

Başka bir yöntem: Kişinin ellerine bakın. Eğer ellerini koyacak yer bulamıyorsa, sürekli parmaklarıyla tırnaklarıyla oynuyorsa, elini ovuşturuyorsa yalan söyleme ihtimali çok yüksek demektir. Aynı zamanda yalan söyleyen kişiler, genellikle ellerini yüzü, ağzı ve boynu üzerinde gezdirir.

Az bilinen bir yöntem: Kulak memesiyle çene bitiş noktası arasındaki küçük bölgeye bakın. Karşınızdaki bir bayansa bu bölgeyi görmeniz biraz zor olabilir ama en çok bayanlarda bu yöntem işe yarar. Eğer kişi yalan söylüyorsa yüzü o bölgeden kızarmaya başlar. Gördüğünüz kızarıklık yalanını ele verebilir.

Yalan nasıl anlaşılır konusunda son bir yöntem: Konuştuğunuz kişi ayaktaysa ve ayakları devamlı hareket halindeyse yalan söylüyor olabilir. Doğal olmayan her davranışından şüphelenip üstüne gidebilirsiniz.

Burada yazılan her şey her insan için geçerli değildir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bazı insanlar yalan söyleme konusunda oldukça profesyoneldir. Her hareketini doğal sergileyen bir yalancının yalanını ilk seferde anlamak da neredeyse imkansızdır.

Benzer Konular: Hafızamı nasıl güçlendirebilirim

Klavyeyi nasıl daha hızlı kullanabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.