Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi

Bayanların günlük giyim tarzlarının vazgeçilmez bir parçası olarak yılın her mevsiminde kendini gösteren kot pantolonların üzerinizde muhteşem bir görüntü sağlaması için şüphesiz vücut tipinize göre seçimler yapmanız çok önemlidir.

vücut tipine göre kot pantolon secimiBayan kot pantolon modelleriyle her sezon birbirinden farklı koleksiyonlar hazırlayan markaların ürünleri ne kadar muhteşem olsa da vücudunuza yakışmayacak bir tasarımla istediğiniz görünümü elde etmeniz imkansız olacaktır.

Vücut tipleri her bayanda farklılık gösterirken girdiğiniz ortamlarda sizi öne çıkartacak kotlar da öncelikle basen yapınıza, bacak uzunluğuna ve kilonuza göre tercihler yapmanız çok önemlidir. Erkeksi hatlara sahip yani düz ve kıvrımsız bir kalça yapınız varsa bu sezonun trendleri arasında yer alan boyfriend modeli adeta sizin için tasarlanmış diyebiliriz. Düşük belli boyfriend kot pantolonlarla sezonun stil trendleri arasında yer alan maskülen tarzı yakalamanız mümkün olacağı gibi bu modelin geniş ve bol paçalı tasarımı sizin hoş bir görünüm kazanmanızı rahatlıkla sağlayacaktır. Düz ve kıvrımsız kalça yapısına sahip bayanların üzerlerine yakışacak bir diğer model ise yine bu sezon moda olacak skinny jeanler olacaktır. Skinny jeanların bacakları saran yapısı bakışları bacaklarınıza yönlendireceğinden dişiliğinizi öne çıkartma şansınız olabilir.

Bacak boyunuz kısaysa daha uzun görünmek için bol ve İspanyol paçaların altına giyeceğiniz topuklu ayakkabılarla daha zarif bir görünüm kazanabilirsiniz. Kısa boylu bayanlara tavsiye edeceğimiz bir diğer model ise bootcut yani paçalara doğru hafif genişleyen modellerin özellikle koyu renkleri modacılar tarafından önerilmektedir. Uzun boylu ve ince bayanların kot seçimlerinde çok fazla alternatifleri olmakla birlikte İspanyol, bol paçaların yanında güzel hatlarını özgürce sergileyebilecekleri dar kesimler ve skinny jeanler bu sezon modayı takip ederken mükemmel görünmenizi sağlayacaktır. Kalça genişliğinden şikayetçi olan bayanlar içinde iyi bir alternatif olan bootcut modelinin üzerinde sezonun salaş stilini yansıtacağınız dökümlü üst kıyafetler giyerek hoş bir görünüm elde etmeniz mümkün olacaktır. Geniş kalçalı bayanlara önerebileceğimiz bir model ise düz kesimler olmakla birlikte üst kombinlerinizde dikkati bu bölgeye çekebileceğiniz bodyler veya atletler sizin için doğru seçimler olacaktır.

Benzer Konular: Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.