Sevgilimden Nasıl Ayrılabilirim

Birçok çiftin birbirine olan sevgisi, aşkı zamanla azalır hatta tükenir. Bazen de hesapta olmayan birtakım sebeplerden dolayı ilişkinizi sonlandırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tarz sevgilinizden ayrılmanız gereken durumlarda neler yapabilirsiniz yazımızda buna değineceğiz.

İlk önce bunu ona sakın ama sakın belli etmeyin. Ondan ayrılmak istediğinizi anladığı anda bunu tersine çevirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ama zaten siz ayrılmayı kafanıza koyduğunuz için bu çabalar bir işe yaramayacaktır. Hatta ayrılma işini her iki taraf içinde daha çok güçleştirecektir. Her zaman çiftlerden biri ayrılmak ister, diğer tarafta asla ama asla ayrılmamak. Neden iki tarafında isteyerek sonlandırdığı bir ilişkiyle hiç karşılaşmıyoruz? Karşı taraf sizden ayrılmayı istiyorsa ve siz onu hala seviyorsanız doğal olarak buna karşı çıkarsınız. Ama her zaman bunun nedeni sevgi/aşk değildir. İşin içine egoda giriyor. Çünkü karşı taraf suçu hep kendinde arar ve acaba yeteri kadar yakışıklı/güzel değil miyim, acaba beni beğenmiyormu vs gibi bir sürü soru sorar kendine. Sizin ondan ayrılmanızı kendisine yakıştıramaz. Aslında bir ay daha ayrılmasanız belki de o sizden ayrılcaktı. Belki onun da size olan sevgisi, ilgisi azalmıştı. Ayrılma işi bir çatışmaya dönüştürdüğünüzde mutlaka her iki tarafta daha da çok yıpranacaktır. O yüzden bu konuyu mümkün olduğu kadar bir çatışmaya dönüştürmeden halletmelisiniz. Söylediğimiz gibi ilk adımınız ondan ayrılacağınızı ona hissettirmemek olmalı. Ama bazen gereğinden fazla iyi davranmakta bir ayrılık işaretidir bunu da yapmayın tamamen normal davranın.

Siz Ayrılmayın

Siz ayrılmayın bırakın o sizden ayrılsın. Çünkü ayrılmak isteyen taraf siz olduğunuz için büyük olasılıkla o hala sizden hoşlanıyor. Sizden ayrılması için farklı taktikler uygulayabilirsiniz. Nasıl bir yol izleyeceğiniz ilişkinizin özel durumuna bağlı. Ama yine de her ilişkiyi zayıflatan bir takım klasik yollara da başvurabilirsiniz. Örneğin hoşlanmadığı şeyleri yapabilirsiniz.

Ama yine de ayrılan taraf siz olacaksanız. Hem karşı tarafı daha az üzmek hem de ayrılma sürecinin daha az sancılı geçmesini sağlamak için aşağıda yazanları uygulayabilirsiniz.

Onunla Yüz Yüze Konuş

Ayrılık kararınızı ona asla telefonda yada internette söylemeyin. Çünkü bu karşı tarafa saygısızlıktır. İşleri bu şekilde basitleştirmeye çalışmanız tam tersi işleri daha çok zorlaştıracaktır.

Mutlu Olmadığını Hissettir

Genel olarak insanlar, diğer insanların hayatlarında az da olsa iz bırakabilmiş olmayı isterler. Bu yüzden ayrılık kararının sizin için de zor olduğunu, onun her zaman sizin için ayrı bir anlamı olacağını ona söylebilirsiniz. Bu sayede karşı tarafın hem kalbini hem de egosunu fazla kırmamış olursunuz. Eğer egosunu kırarsanız iş inada binebilir. Aylarca cep telefonunuza mesaj atmasına sizi sürekli durmadan tekrar tekrar aramasına sebep olabilir.

Facebook’da belirli bir süre, mümkün olduğu kadar aktif olmamaya çalışın. Herhangi bir şey yazmayın yada paylaşmayın çünkü siz neyaparsanız yapın bu onu kendisine yoracaktır.

Her İkiniz İçinde En İyi Bu

Her ikiniz içinde ayrılığın en iyi secim olacağını söyleyin. Evet bu çok klişe bir söz ama önemli olan bunu ona söylemeniz değil onu buna ikna etmenizdir. Ona bu söylediğinizi destekleyecek, bunu ona inandıracak sebepleri söyleyin.

Ona Tekrar Umut Vermeyin

Ayrıldıktan sonra ona tekrar umut vermeyin. Sizin için bitmiş olabilir ama bir gülümsemeniz bile bir umut verebilir ve sizinle tekrar olabilmek için tekrar tekrar uğraşmaya devam etmesine yol açabilir. Bu yüzden en iyisi mümkün olduğunuz kadar onunla az görüşün ayrıldıktan sonra.

Arkadaş Kalmak

Maalesef bu pek mümkün olamıyor. Ayrıldıktan sonra arkadaş olmak çiftler için oldukça zor. Çünkü mutlaka araya eski duygular, kıskançlıklar giriyor. Tamamen köprüleri atmayabilirsiniz. Tabi ki birbirinize olan bağınızı tamamen koparmanız gerekmiyor ama bu bağı çok sıkı tutmayın. Aynı sosyal çevreden arkadaşlarınız varsa bu arkadaşlarınızla da aranız yıpranabilir. Bu yüzden ortak arkadaşlarınıza bu konu hakkında çok fazla bilgi vermeyin. Olayı biraz akışına bırakın.

Benzer Konular: Koleston renk kataloğu

Kıyafet kombinleri

Erkeklere alınabilecek hediyeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.