Saçlarım Çok Cansızlaştı Ne Yapmalıyım

Saçların cansızlaşmasına sebep olan farklı nedenler olmakla birlikte, bu yazımızda saçlarınızdaki bu cansızlıktan kurtulmanın farklı yöntemleri üzerinde duracağız.

Saçlarım çok cansızlaştı diyorsanız, size ilk bakışta şaşırtıcı gelebilecek bir yöntemden bahsedeceğiz öncelikle. Biranın saça olan faydalarına çok şaşıracaksınız.  Bira ile saç bakımı yapmak yurt dışında oldukça popüler saç bakım yöntemlerinden bir tanesi.

 • Saçlarınızı önce kendi şampuanınızla yıkayın
 • Birayı ocakta ısıtarak içerisindeki asidi yok edin. Kaynama sıcaklığına ulaştıktan sonra bir (1) dakika daha kaynatın.
 • Isınan biranın soğumasını bekleyin. Biro soğuduktan sonra artık kullanıma hazır.
 • Birayı saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın.
 • Saçlarınızı toplayın ve topladıktan sonra 25 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.
 • İş hepsi bu kadar 🙂

Saçlarınıza bira ile bakım yapmanın faydaları:

 • Biranın içerisindeki şerbetci otu ve maya bulunmaktadır. İçerisin bulunan bu maddeler saçlarınızın protein ihtiyacını karşılayacak.
 • Saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • Boyalı saçlarda, boyayı koruyucu etkisi sağlıyor. Özellikle bakır, kızıl, karamel gibi renklerle saçlarını boyayan hanımlar saçlarına yaptıkları bu bakım sonrasında çok memnun kalacaklardır.

Catherine Zeta Jones, Jennifer Lopez gibi birçok dünya starı da saçlarına bira ile bakım yapmaktadır. Bira özlü saç maskeleri ve şampuanları da piyasada satılmakta fakat anlattığımız yöntemle uyguladığınızda daha güzel sonuçlar alacaksınızdır.

Saçlarınız cansızlaştı ise bunun bir diğer anlamı vitamine ihtiyacı olduklarıdır. Peki saçlarınızın canlanması için onlara nasıl vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Üzerinde meyve sembolleri olan, vitamin takviyeli şampuanlar ve saç kremleri kullanabilirsiniz.

Benzer Konular: Okul için saç modelleri

Saçların yıpranmaması için

Kaydet

“Saçlarım Çok Cansızlaştı Ne Yapmalıyım” üzerine 2 yorum

 1. merhaba benimde saçlarım inanılmaz dökülürdü yapmadığım neredeyse hiçbir şey kalmadı bir çok ürün kullandım bir çok da maske denedim ama durmadı saçlarımın dökülmesi.sonra titanyumlu keratini önerdi sevdiğim bir arkadaşım kullandım ve saçım inanırmısınız zamanla dökülmesi yavaşladı ve en son durdu ve seyrelmiş yerlerim kapandı artık saçlarım daha gür ve son derece bakımlı mutlaka tavsiye ediyorum arkadaşlar :))

 2. saçlarımdaki vitamin eksikleğinden saçlarım çok dökülüyordu liquid keratin bakımı yaptırdım ve saçlarım düzeldi memnun kaldım öneriyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.