Saça Nasıl Bakım Yapılır

Saç bakımı, bakım konusunda önemli bir noktadır. Saçlarınızın hem güzel görünmesi hem de sağlıklı olması acısından saç bakımına önem vermelisiniz. İnsanların en çok sıkıntı yaşadığı saç türü muhakkak çabuk yağlanan saç türüdür. Saçlarınızın yağlı olması size çok kötü bir görüntü vermesinin yanı sıra, insanların kişisel bakımınıza gösterdiğiniz özen konusunda şüpeye düşmesine sebep olur. Çünkü yağlı saçlar hemen dikkat çeker ve fark edilir. Saçınız çabuk yağlanıyorsa size önerebileceğimiz ürün Clear’ın Yağlı Saçlar İçin olan şampuanıdır. Bu şampuan sayesinde saçlarınızın yağlı görünmesini maksimum sürede engellemiş olacaksınız.

Saç kremi olarak da sexy hair straight – sexy hair düzleştirici etkili saç kremini kullanabilirsiniz. Bu ürün saçlarınızı hem yumuşatacak hem de nemlendirecektir. Sexy hair – Big sexy hair ile de saçlarınıza hacim verebilirsiniz.

Saç kırıkları konusunda Avon – Kırık uç onarıcı saç serumunu kullanabilirsiniz. Fiyatı oldukça uygun bir serumdur. Saçlarınızın daha geç kırılmasını sağlayacaktır. Saç uçlarınız daha sağlıklı görünecektir. Banyodan çıktıktan sonra elinize 2 kere sıkarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Kendi evinizde saçlarınız için saç maskesi uygulaması yapabilirsiniz. Bitmiş Avon kırık uç onarıcı serum kabına 2 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı hint yağı, bir adet b vitamini ampulü – bemix, bir adet e vitamini ampulü – evicap, bu ampulleri acıp saç kürünüzün içine koyun. Söylediğimiz vitamin ampullerini eczanelerde bulabilirsiniz fiyatlarıda gayet uygun. Şişede geri kalan kısmada zeytinyağı ekleyin ve çalkalayın. Hazırladığınız kürü saç diplerinize uygulayın. Maskenizi uygularken saçlarınıza masaj yapmayıda ihmal etmeyin. Bu sayede hem maskenin saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlamış olacaksınız hem de kan dolaşımını arttırarak saç diplerinizin daha çok canlanmasını sağlayabilirsiniz. Maskeyi 1-2 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra saçımızı normal yıkıyoruz. Saçlarınızı yağlı saçlar için olan bir şampuanla yıkamanız sizin için iyi olacaktır. Normal saçlar için olan şampuanlar saçınızdaki maskeyi çıkarmak için etkili olamayabilir bunun için yağlı saçlar için olan bir şampuan tercih etmeniz iyi olacaktır. Yine Clear’ın yağlı saçlar için olan şampuanını kullanabilirsiniz. Bu anlattığımız bakımı 2 haftada bir uygulayabilirsiniz.

Yukarda anlattığımız bakımı bir hafta uyguladıktan sonra 2. hafta sirkeli bakım uygulamasını yapabilirsiniz. Sirkeli bakım için küçük leğen şeklinde ufak bir kaba bir çay bardağı elma sirkesi koyun 2 su bardağı kadar su ekleyin daha sonra şampuanla normal saçınızı yıkayın. Saçınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı bu hazırladığınız suya batırın. Son olarakta saçınızı sadece normal az su ile durulayın. Fazla su kullanmayın ki sirkenin etkisi kaybolmasın. Bu bakımı yaptığınız gün saç kremi vs kullanmayın. Bir hafta yukarda anlattığımız saç maskesini diğer hafta sirkeli bakım kürünü uygulayın. 3. hafta tekrar yine maskeyi uygulayın. Yani bir hafta birini diğer hafta diğerini uygulayın dönüşümlü olarak.

Bu bakımlar hem saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır hem de saçınızın daha güçlü parlak olmasını sağlayacaktır. Uzun vadede de saçlarınızın daha gürleşmesini sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı mümkün olduğu kadar az ısıya maruz bırakmaya gayret gösterin; maşa, fön gibi uygulamalar saçlarınızı yıpratır bu tarz uygulamalardan mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışın. Saçlarınızı kırıldıkça kestirin çünkü kırılan saç daha fazla kırılmaya ve kötü görünümlü saçlara sebep olacaktır. Son olarak saçlarınızı her gece yatmadan önce taramanız hem saçlarınızın uzamasını hızlandıracaktır hem de saçlarınızın daha güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Sizin de saç bakımı için önerileriniz, bildiğiniz püf noktalarınız varsa yazının en altındaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Konular: Evde nasıl manikür yapılır
Göz altı kremi nasıl sürülür
Saça nasıl kına yakılır
Saçlarım nasıl daha çabuk uzar

“Saça Nasıl Bakım Yapılır” için bir yorum

  1. Ben uzun zamandır pantenin şampuan ve saç bakım kremini kullanmaktaydım. Şimdi ise yine pantenin doğal sentez serisini kullanıyorum. Özellikle ince telli saçlar için birebir olduğunu düşünmekteyim. Saçı yumuşacık yaparken aynı zamanda kolay açılmasını sağlamakta ve saçın taranırken mağruz kaldığı yıpranmaları en aza indirdiği kanısındayım. Özellikle yıkama sonrası dolaşan ve bir türlü açılmayan saçlardan şikayet eden herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.