Saça Kına Nasıl Yakılır

Kadınlar saçlarına fön, röfle, dangalandırma gibi birçok farklı işlem yaptırmaktadır. Bu işlemler zamanla saçların dökülmesine, cansızlaşmasına, uçlarının kırılmasına neden olabilmektedir. Saçlarınızı bu sağlıksız ve kötü görünümünden kurtarmak için kına hem doğal hem de her kadının evde uygulayabileceği basit ve pratik bir yöntem. Hint kınası yerine yeşil toz şeklinde satılan kınaları kullanmanız daha iyi olacaktır cünkü hint kınası alerjiye neden olabiliyor. Doğal kınayı tüm aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. 250 – 300 gramlık bir kına normal uzunluktaki bir saçı boyamak için yeterli olacaktır.

Kınanın içine ılık su ilave edin ve çamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Kınayı karıştırırken plastik eldiven kullanın. Daha sonra sacınıza uygulayın. Saçlarınızı topuz yapın ve kulaklarınız dışarda kalacak şekilde alüminyum folyoya sarın. Bu işlemi gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi olacaktır çünkü en az 3-4 saat saçınızın bu şekilde kalması gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Hazırladığınız karışımın içine zeytinyağı eklemeniz saç renginizin koyu kızıl olmasını sağlıyacaktır. Zeytinyağı yerine yine aktarlardan bulabileceğiniz kına taşından (alman taşı) 1 tatlı kaşığı hazırladığınız karışımın içine koyarsanız yine saçlarınız koyu kızıl olacaktır.

Kına işlemini 10-15 günde bir tekrarlamanız saçlarınızın bakımı acısından daha iyi olacakdır. Kına işlemini 10-15 günde bir tekrarlamazsanız saçlarınız catlayabilir. Bu catlamayıda nemlendiricili bakım ürünleri ile engellebilirsiniz. Beyaz ve dalgalı saçlar daha çok nem isteyen saçlardır. Bu tarz saça sahip kadınların daha çok nemlendirici iceren şampuan ve bakım ürünlerini tercih etmeleri saçları için daha iyi olacaktır.

Saça kına yakıldıktan sınra boya işlemi uygulanmamalıdır. Kına boyayı kabul etmez. Kına işlemini saçını boyatmayı uzun bir süre düşünmeyen bayanlara tavsiye ediyoruz bu sebeble.

Gülçin Santırcıoğlu’nun bir ropörtajında anneannesinden öğrendiğini söylediği bir saça kına yakma püf noktasıda; kınanın içine küçük bir kadeh şarap koymak. Daha koyu bir renk elde etmek istiyorsanız koyduğunuz şarap miktarını birazcık daha arttırabilirsiniz.

Saçlarının rengi bir çok kadın tarafından beğenilen Gülçin Santırcıoğlu’nun yan taraftaki fotoğraftada gördüğünüz gibi oldukca doğal ve güzel saçlara sahip. Ve kendisine oldukça da yakışıyor bu saç rengi.

Kına ayrıca saçlarınızın daha parlak görünmesine ve yumaşamasına katkı sağlamaktadır. Kepeği önlemek için saça kına yakmak etkili bir yöntem olacaktır.

Benzer Yazılar:

Oje nasıl sürülür

Nasıl tırnak uzatılır

Erkeklerin hoşlandığı saç modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.