Saç Rengi Değiştirme

Birçok kadın saç renklerini değiştirmek ister fakat yeni rengin kendisine yakışıp yakışmayacağını bilemez. Saçlarını daha önce boyamadığı bir renge boyamak her kadın için bir risktir. Boşa gidecek emek, zaman, para bir yana size yakışmayan bir saç rengi saçlarınızı tekrar boyatmanız demektir bu da saçlarınızın daha da yıpranması anlamına gelir. O yüzden saçlarınızı boyamadan önce düşündüğünüz saç rengini kendinize bilgisayar ortamında uygulamak ve sonucu görmek daha mantıklı olacaktır.  Saçlarınızı bilgisayar ortamında boyamanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Yazımızda sizlere bu yolların neler olduğunu, yöntemler arasındaki avantajları dez avantajları anlatacağız.

Saçlarınızı bilgisayar ortamında boyamak için kullanabileceğiniz ilk yöntem bu işi yapan online siteleri kullanmaktır. Kullanımı son derece basittir hiçbir teknik bilgi bilmenize ya da bilgisayarınıza herhangi bir program kurmanıza gerek yoktur. İkinci yöntemse photoshop programını kullanmanızdır. Biraz daha teknik bilgiye sahip olmanızı gerektiren bu yöntemide yine yazımızda anlatacağız öğrendikten sonra göreceksinizki yöntemde birinci yöntem kadar basit olmasa da kolayca uygulayabileceğiniz bir seçenektir.

Saç Renginizi Değiştirebileceğiniz Siteler

Bu iş için kullanacağınız web sitesi fotoğrafınıza online makyaj yapabileceğiniz bir web sitesidir. Benzerleri arasında en çok kullanılan bu site size bu tür siteler arasında en detaylı çalışma imkanını veren sitedir. Sitenin dili İngilizce ama kullanmak için İngilizce bilginiz olmasına gerek yok çünkü hemen aşağıda sitenin nasıl kullanılacağını anlatan bir video var. Sitede saç renginizi değiştirebileceğiniz gibi aynı zamanda fotoğrafınıza makyaj yapabilir, göz renginizi değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için tek ihtiyacınız olansa bir adet portre fotoğrafınız. Sitenin adresi ise taaz.com.

Saç Rengi Değiştirme Programı

Saç renginizi bilgisayarda değiştirmek için kullanabileceğiniz en detaylı en profesyonel yazılım Photoshop’tur. Bu program dünyada en sık kullanılan fotoğraf editörüdür. Bir çok farklı konuda kullanabileceğiniz bu yazılımı saç renginizi nasıl değiştirebileceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız. İlk olarak programın fiyatı birçok kişi için pahalı gelebilir. Yalnız programı kendi sitesinden indirip 30 günlük deneme versiyonunu kullanabilirsiniz. Eğer program bilgisayarınızda yoksa ya da indirmek yüklemek size zahmetli deliyorsa yukarda bahsettiğimiz siteyi kullanabilirsiniz. Yalnız o sitede sadece 15 farklı renk tonu bulunmaktadır. Eğer bu size yeterli gelmiyorsa mecburen daha profesyonel olan Photoshop programını kullanmanız gerekecek. Photoshop programıyla nasıl saçlarınızın rengini değiştirebileceğiniz aşağıdaki videoda anlatılmıştır.

Gördüğünüz gibi saçlarımızı Photoshop programıyla da boyamak çokta zor değil.

Benzer konular: Koleston renk kataloğu

Kadınlar için dövme modelleri

“Saç Rengi Değiştirme” için bir yorum

  1. önerdiğiniz sitenin kullanımı çok kolay. ben bile saçımı bir sürü farklı renge boyadım. teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.