Pratik Yüz Maskeleri

Yüz maskeleri cilt bakımı konusunda önemli bir noktadır. Evinizde uygulayacağınız pratik yüz maskeleri ile cildinizin daha güzel, daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan evinizde uygulayabileceğiniz pratik yüz maskesinin yapımına geçelim.

Gereken malzemeler: 3 tane aspirin, ve bal.

Aspirinlerin şeker kaplamalı olmamasına dikkat edelim, balda herhangi bir bal olabilir yani organik veya kaliteli olması önemli değildir. Küçük bir tabakta asprinlere 2 çay kaşığı su koyulup aspirinlerin erimesini ve yumuşamasını sağlıyoruz iyice bekletip eritiyoruz eziyoru kaşıkla yapabilirsiniz.

Not : Aspirine alerjisi olanlar lütfen bu maskeyi yapmayınız!

Aspirin olmasının önemi nedir: Salesilik asit bulunmaktadir asprinin içinde, salesilik asit BHA de yazılabilir, cilde faydalıdır, yüzünüzde olan sivilceler , ve derin bir temizlik için çok  faydalı , ve cildinize beyazlık katıcaktır. Haftada en az 1 gün bu maskeyi yapmalısınız,faydasınıda görüceksiniz, haftada en fazla 2 defa kullanılmalıdır, yüzünüzde sivilce var sa eğer haftada 2 de fa kullanın yoksa 1 defa yeterli olucaktır. Eğer çok fazla kullanırsanız yüzünüz alışır ve etki göstermez! Aynı zamanda da sabahları kalktığınızda ya da makyajınız olmadığı zaman kızarıklar oluyordur bunlarıda önler.

Yan etkisi bulunmaktadır, buda güneşe karşı olan naturel koruma faktörünü azaltıyor. Bunun anlamı bu makyajı yaptıktan sonra eğer dışarı çıkıcasanız veya güneş ışınlarının olduğu biyerdeyseniz,hatta hava kapalı bile olsa UVA ve UHb ışınlarından korunmanız gerekir.  Fakat korkmayın bununda bir çözümü var 🙂 Yüz serumları ve nemlendirici kullanarak bunuda ortadan kaldırabilirsiniz.Mutlaka UVA ve UVB koruması olan ürünlerinizi makyajdan sonra kullanmalısınız.

Asprin lerimizi ezdikten sonra bu zaten jel kıvamına girmiş olucaktır, iyice ezilip toz haline geldiğinde jel kıvamına gelir.3 en fazla asprin kullanmanıza hiç gerek yok 3 tane yeterli olucaktır.

Bal olmasının önemi nedir:  Bir çay kaşığı bal alıyoruz balın önemi asprine daha iyi yapışacaktır (bal’a enerjisi olanlar sadece asprin kullanabilir). Cildinizede faydalı olacaktır. Mutlaka kullanın, cildinizde bir yumuşaklık ve nemlendiriclik görevi görür bal. Bal ile birlikte asprinleri iyice karıştırın rengi hafif sarı olucak ve tam kıvamını almış olucaktır. Yüzünüze güzelce sürün krem gibi ve 15 dk bekleyin. Çok fazla sürmenize gerek yok yüzünüzden akar.Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Ardından mutlaka  UVA ve UVB korumalı nemlendiricinizi kulanın. Gündüz veya akşam farketmez makyajınızı yaptıktan sonra lütfen cildinize UVA ve UVB korumalı nemlendiricinizi cildinize uygulayın!

Bu makyajın ardından zaten gözenekleriniz açılacak ve cildinizi temizleyeceği için kullandığınız ürün cildinize daha rahat geçicektir yani cildinizin emmesi daha kolaylaşıcaktır.

Sonuç: 2 hafta kullandıktan sonra yani haftada bir defadan 2 kez bu şekilde makyajınızı yaptıktan sonra harika bir yüze sahip olucaksınız 🙂 Ne yüzünüzde kızarıklık ne de sivilce ne de siyah nokta!

Çok memnun kalıcaksınız ve neredeyse hiç maliyeti yok .Aynı zamanda uygulamış olduğunuz bu makyaj %100 doğal olmuş olacaktır, Sakın ucuz ürünler alıp ve ya pahalı ürünlere paranızı boşa harcamayın.Aklınızda da hiç bir tereddüt kalmasın .

Aynaya baktığınızda kendinize inanamayacaksınız 😉

Sizinde bildiğiniz farklı yüz maskeleri varsa yazımızın altındaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer konular: Saçlarım nasıl daha çabuk uzar

Saça nasıl bakım yapılır

Evde nasıl manikür yapılır

“Pratik Yüz Maskeleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.