Okul İçin Saç Modelleri

Okula giderken sade ve şık saç modelleri kullanmanız mümkün. Sizinde bildiğiniz gibi okula çok fazla abartılı saç modelleriyle gitmek pek hoş olmayacaktır.  Sizlere yazımızda örnek olarak sunduğumuz saç modellerini okula

image

giderken uygulayabilirsiniz. Hem okula abartılı saçlarla gitmenin okulun mantığına aykırı olacağından hem de bu saç modellerini uygulamak için sabahları vakit ayıramayacağından mümkün olduğu kadar sade ve yapımı kolay modelleri sizlere sunmaya çalışacağız yazımızda. İlk olarak sizlere yazımızın başında sunmuş olduğumuz üstteki resimdeki saç modelini kolayca uygulayabilirsiniz. Saçınızı yandan örmeye başlayın. Bunu yaparken de lastik tokanız bileğinizde takılı olsun bu sayede saçlarınızı örmeyi bitirdiğinizde tokayı saçınıza takmanız daha pratik olacaktır.Okul için uygulayabileceğiniz en klasik saç modellerinden biri. At kuyruğu saç modelidir. Bu saç modelinde yine ufak farklılıklar yaparak şık modeller elde edebilirsiniz. Saçlarınızı en tepeden, ortadan yada en alttan toplayarak farklı modeller elde edebilirsiniz. Örneğin yandaki fotoğraftaki saç modelinde başın alt kısmından bağlanan saçlar omza atılarak sade ve şık bir model oluşturulmuş sizde bu modeli uygulayabilirsiniz. Uzun saçlar için güzel bir model. Saçlarınız bu kadar uzun değilse, omuz hizanızdaysa da aşağıdaki modeli deneyebilirsiniz. Aslında iki model arasında çok fark yok. Sadece biri biraz aşağıdan diğeriyse biraz daha yukardan toplanmış saçlar.

Saçlarınızı biraz daha yukardan toplayarak yandaki gibi bir model de yaratmanız münkün. Sizin için ideal olan saç modeli saçınızın uzunluğuna en çok yakışan saç modelidir. Eğer saçınız çoook uzunsa yanda gördüğünüz model size çok fazla yakışmayabilir.

 

 

Yine okul için yapabileceğiniz saç modellerinden en klasik olanı topuz saçlardır. Ya da bu modeli biraz değiştirip yandan topuz yapabilirsiniz. Bu saç şeklinin yapılışını daha detaylı olarak yandan topuz nasıl yapılır isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yapabileceğiniz bir diğer saç modeli de dağınık toplanmış saçlardır. Bu modeli yapmak için ihtiyaçınız olan tek şey bir lastik toka ve birkaç tel tokadır. Nasıl yapıldığını videolu olarak izlemek için dağınık toplanmış saçlar nasıl yapılır isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Tabi herkesin saçı uzun olacak diye bir kaide yok. Yanda görmüş olduğunuz model de yine şık ve sade bir model. Bu şekilde kısa saçlarla da sade ve şık olunabilir. Önemli olan size yakışıp yakışmaması. Kısa saçlar yıkaması, kurutması vs daha kolay olduğundan günlük hayatta herzaman uzun saçlara nazaran daha pratiktirler. Yine kısa saçla birçok farklı model oluşturmanız mümkün. Bu saç hemen hemen tüm yüz tiplerine yakıştığı gibi ayrıca sizi daha dinamik ve enerjik gösterir.

 

 

 

Okul için saç modelleri dendiğinde örgü saç modelleri aslında en klasik modellerdir. Örneğin yazının en başındaki örgü saç modelini daha kısa saçlı arkadaşlar uygulayabilir. Saçlarınız daha uzunsa da yandaki gibi birçok farklı örgü saç modeli yapmanız mümkün. Son zamanlarda örgü saçlar sadece okulda değil diğer tüm yerlerde de moda olmuş durumda. Aşağıdaki videodan da okul için farklı saç modellerinin nasıl yapılabileceğini izleyerek öğrenebilirsiniz.

Benzer Konular: Okul için makyaj, Erkeklerin hoşlandığı saç modelleri

“Okul İçin Saç Modelleri” üzerine 6 yorum

  1. çok güzeller gerçekten emeği geçenlere teşekkürler 🙂 bu arada videoda çalan şarkıyı kim söylüyo ya hoşuma gitti 😀

  2. Çok Guzel bir site bence burası.ama bence daha fazla sac modelleri olsa çok Guzel olurdu yinede emegi gecen arkadaslara çok teşekkürler. 🙂 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.