Oje Asetondan Başka Neyle Çıkar

Ojelerinizi çıkartmanız gerekiyor ama evde hiç asetonunuz kalmamış ve gidip kendinize yeni bir asetonda alamıyorsunuz. Bu tarz mecburi durumlarda ojelerinizi çıkartmanızı sağlayacak alternatif metotlar bulunmaktadır.

Sizlere bu yazıda ojenizi asetondan başka neyle çıkarabileceğiniz konusunda ipuçları vermeye çalışacağız.

Uygulayabileceğiniz ilk yöntem ojeyi oje ile çıkartmaktır. Eski ojenizin üzerine yeni ojenizi sürün ve kurumadan bir peçete veya pamukla iyice ovun. Daha sonra bunu diğer tırnaklarınıza uygulayın. Ojelerinizin çıktığını göreceksiniz. İşe yarar ama biraz uğraştırıcı bir yöntemdir. Asetonla olduğu kadar prtaik olmasada bu şekilde eski ojelerinizden kurtulabilirsiniz.

Denemediğim ama yabancı bir blogta okuduğum bir diğer metot da ojeyi sprey deodorantla çıkarmaktır. Ojenizin üzerine deodorant sıkın daha sonra ilk yöntemde olduğu gibi pamuk veya peçete ile ovun. İşlem bittikten sonra aynı taktiği diğer tırnaklarınıza da uygulayın. Yalnız bu yöntemde biraz fazla sprey deodorant kullanacağınız için bu metotu evin içersinde uygulamamaya özen gösterin. Çünkü hem evin içi fazlasıyla deodorant kokacaktır hemde o kadar deodorantı evin içinde sürekli solumak sağlıklı değil.

Aseton olmadan oje çıkartmak için sık uygulanan bir diğer yöntem de kolonyalı mendildir kullanmaktır. Saydığımız yöntemler arasında en uğraştırıcı olan sanıyorum bu. Ama yanınızda deodorant yada ikinci bir oje yoksa bu şekilde de ojenizi çıkartmanız mümkün.

Ojelerinizden onları kazıyarakta kurtulmanız mümkün fakat bu çok önermiyorum çünkü tırnaklarınız çizilceği için üzerine tekrar oje sürdüğünüzde çok çirkin bir görüntü oluşur.

Son yöntemimiz ise daha çok diş hekimlerine ve hemşirelere yönelik; akril likiti kullanarak ojelerinizi çok rahat bir şekilde çıkartmanız mümkün.

Sizlerinde bildiğiniz farklı asetonsuz oje çıkartma metotları varsa aşağıdaki yorum bölümümüzden bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Konular: Desenli oje sürme teknikleri

“Oje Asetondan Başka Neyle Çıkar” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.