Nasıl Zengin Görünülür

Zengin gibi görünmenin yöntemi zenginlerin davranışlarını ve tarzlarınızı kendi tarzınıza yansıtmaktan geçer. Yazımızda nasıl zengin görünülür konusunda bir takım püf noktalarına değiniyor olacağız. Unutmayın ki zengin görünmek adına moda kurbanı yada sonradan görme gibi görünmemekte oldukça önemlidir.

Nasıl Zengin GörünülürKüçük, sade ve şık aksesuarları tercih edin. Günlük hayatınızdaki tarzınızda abartılı aksesuar ve takılardan kaçınmanız sizi daha tarz gösterecektir.

Bakımlı olmakta sizi zengin görünmenin detaylarından bir tanesidir. Bakımlı olmanın birinci adımı kişisel temizliktir. Daha sık duş almanız, 2-3 haftada bir kuaföre/berbere gitmeniz dahi görünümünüze tahmin ettiğinizden daha fazla katkı sağlayacaktır. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın. Abartılı makyaj yerine daha doğal görünen makyajları tercih edin. Güzel fakat ağır olmayan en az 2 farklı parfümünüz olsun .  Gördüğünüz gibi aslında çok basit detaylarla daha kaliteli bir yaşama sahip olmanız mümkün.

Zenginlerin bir diğer ortak noktası da hiçbirinin logoları çok büyük ürünleri tercih etmemesidir. Sizi sanki bir reklam panosuymuşsunuz gibi gösterecek kadar büyük logolara sahip kıyafetlerden uzak durun.

Asla paranızın ne kadar çok olduğundan bahsetmeyin. Hiç bir zengin parasıyla övünmez. Bunun yerine insanların sizin ne kadar çok paranızın olduğunu düşünmenize sebep olacak hobilerinizden bahsedebilirsiniz. Golf, tenis yada ekonomi konusunda en azından haklarında konuşabilecek kadar internetten bir çok bilgiye ulaşmanız mümkün.

Olduğunuzdan daha zengin görünmek için elinizdeki en önemli kozlardan biri de sosyal medyadır. Fakat sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Sadece facebook’u değil aynı zamanda instagram’ı da kullanmanız sizin lehinize olacaktır. Hava alanında valiziniz ve elinizdeki ekonomi dergisiyle vereceğiniz bir pozun sizi olduğunuzdan daha zengin göstereceği kesindir.

Güneş gözlükleri, sizi daha havalı göstereceği en garanti aksesuarlardan bir tanesidir. 1’den fazla büyük çerçeveli güneş gözlüğü edinin. İnternet üzerinde küçük bir araştırmayla büyük markaların daha hesaplı benzerlerine ulaşabilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafetlerin üzerinize dar yada bol olmaması tarzınız için önemli bir ayrıntıdır. Eğer bu tarz kıyafetleriniz varsa mutlaka bir terziye uğrayın. Kıyafet alışverişi yaparken bedeninize uygun olması konusunda son derece titiz davranın. Tarzınızı ve kombinlerinizi oluştururken renk kombinleri konusunu ziyaret ederek fikir alabilirsiniz. Elbetteki zengin görünmek için azda olsa bir miktar para harcamanız gerekecektir. Daha az para harcamanıza yardımcı olması açısından İstanbul’da ucuz alışveriş yapılacak yerler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İnternet sayesinde sizi zengin daha zengin gösterecek aksesuarları, kıyafet ve diğer eşyaları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde unutmamamız gereken konu markalaşmış internet sitelerini kullanmanızın başınıza gelebilecek birçok olumsuzluktan koruyacağıdır.

zengin görünmekNasıl zengin görünülür konusunda tarzınız ve görünüşünüz kadar davranışlarınızda son derece önemlidir. Gittiğiniz mekanlardaki garsonlara iyi davranmak dahi (en azından teşekkür ederek)  sizin hayat tarzınızın diğer insanlardan bir adım önde olduğuna işaret edecektir. İnsanlara karşı kaba davranmak yerine nazik ve ılımlı olun.

Hiçbir zaman diğer insanların yanında sarhoş olacak kadar alkol kullanmayın.

Unutmayın ki sizi esas zengin gösterecek şey para değildir. Tarzınız, kişisel bakımınıza özen göstermeniz, fit, kültürlü ve duyarlı olmanız size sadece parayla sahip olamayacağınız bir görünüm kazandıracaktır.

Benzer Konular:

Nasıl daha uzun görünürüm

Vücut tipine göre kot pantolon seçimi

Okul için makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.