Nasıl Daha Uzun Görünürüm

Daha uzun görünmek birçok kişinin istediği ve merak ettiği bir konudur. Giydiğiniz kıyafetlere, duruşunuza dikkat ederek boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeniz mümkün. Boyunuzu daha uzun göstermek için yapmanız ve yapmamanız gerekenleri sizin için bir araya getirdik.

1- Yüksek topuklu ayakkabılar: Yüksek topuklu ayakkabılar boyunuzu uzun göstermek için en vazgeçilmez ve klasik yöntemdir. Yüksek topuklu aykkabılar sayesinde hem daha uzun hem daha ince görünmeniz münkün. Ayrıca topuklu ayakkabılar son derece şık olmanızıda münkün. Kendi zevkinize, giyimize uygun birçok farklı modelde topuklu ayakkabı alabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz dolgu topuklu ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Üstelik dolgu topuklar şu an oldukça  moda.

2- Silikon tabanlıklar: Düz bir ayakkabı yada spor ayakkabı giymeniz gerekiyorsa boyunuzu uzatmak için ayakkabınızın altına silikon tabanlıklar yerleştirerek boyunuzu 1-2 cm uzun gösterebilirsiniz. Tüm eczanelerde bu silikon tabanlıklardan bulmanız münkün. Sağlığınız acısından kaliteli olanları kullanmanızı öneririz. Fiyatları 15- 30 TL arasında değişmektedir. Silikon tabanlıklar biraz kalın olduğu için ayakkabınıza sığmazsa, silikon topuklukları da deneyebilirsiniz yine bu silikon topukluklarla boyunuzu aynı oranda uzun göstermeniz münkün. Erkek okuyucularımız da boylarını daha uzun göstermek için bu silikon tabanlıkları tercih edebilir. Silikon tabanlıkların güzel yanı dışardan fark edilmemesi ve son derece rahat olmasıdır.

3- Mini etek: Boyunuzu daha uzun göstermek için tercih edebileceğiniz kıyafetlerin başında mini etekler gelmektedir. Bacaklarınızı ortaya çıkarmak onları daha uzun gösterecektir. Yine boyunuzu uzun gösterecek etek seceneklerinden bir diğeri de yüksek bel eteklerdir. Yüksek bel etekler sayesinde boyunuzu daha uzun göstermeniz münkün. Ayrıca yüksek bel etekler bu yıl çok moda. Bu yılın modası konusuna bakarsanız yüksek bel etekler hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

4- Kısa ve ince, dar elbiseler: Tek parça dar kesim elbiseler boyunuzu daha uzun gösterir. Özellikle tek parça kıyafetlerin sizi daha uzun göstermesinin sebebi bu elbiseler kesintisiz düz bir çizgi ortaya koymasıdır.

5- Skinny jean’ler: Skinny jean’ler bu yıl çok moda. Bu jean’ler sayesinde hem boyunuzu daha uzun gösterebilir hem de modaya uyumlu bir şekilde giyinmiş olursunuz. Skinny jean’leri Colins, Mavi, Defacto gibi birçok mağazada bulmanız mümkün.

6- V-yaka kıyafetler: Yukardan aşağı doğru bir hat oluşturacağı için v-yaka tişörtleri ve elbiseleri tercih etmeniz sizi daha uzun gösterecektir.

7- Tek renk elbiseler: Hangi rengi tercih ederseniz edin mutlaka tek renk olmasına özen gösterin. Baskılı tişörtler de ise mümkün olduğunca küçük baskılı ürünleri tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

8- Dik durun: Özellikle gençlerin dikkat etmedikleri kambur duruşları hem sağlıkları acısından olumsuz olduğu gibi hem de daha kısa görünmelerine neden olmakta. Daha uzun görünmek için kıyafetten daha önemli bir unsur mutlaka doğru bir duruştur. Dik bir duruş sayesinde hem kendinize güveniniz gelir, hem boyunuz daha uzun görünür hem de sağlığınız acısından son derece faydalıdır.

Yapmamanız Gerekenler

160 cm ve altındaki bayanların yaptığı hatalardan bir tanesi uzun cizmeler giymektedir. Uzun cizmeler yapıları itibariyle kısa boylu hanımları olduklarından da kısa göstermektedir. Bu yüzden uzun, dizüstü çizmelerden uzak durmanızı öneririz. Vücudunuzu tanıyarak giyinmek kadar doğru başka bir şey yoktur. Vücudunuzu tanıyarak giyindiğiniz sürece modaya uysanızda uymasanızda her zaman şık olabilirsiniz.

Benzer konular: Daha ince görünmek için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.