Eşimi Nasıl Mutlu Ederim

Kocamınızı bazı küçük püf noktalara dikkat ederek mutlu etmeniz mümkün. Bunun için öncelikle bir erkek nasıl mutlu olur kısaca buna değiniyor olacağız. Burdan da yola çıkarak kocanızı nasıl mutlu edeceğiniz konusundaki püf noktalara değincez.

İlk olarak herkes gibi erkeklerde “bir işe yaradığını hissettiklerinde” kendilerini daha mutlu hissederler. Bu işyerinde böyledir, evde yada başka herhangi bir yerde de. Kocanıza kendisini iyi hissetmesi “bir işe” yaradığının farkına varması için küçük görevler verebilirsiniz. Örneğin kocanızın tamir etmesi için evdeki küçük elektronik aletleri bozabilirsiniz 🙂 Tabi bunu yaparken bir daha geri dönüşü olamayacak şekilde bozmayın 🙂 Ayrıca yine ev işlerinde yada çocukların bakımı ile ilgili konularda size yardım etmesini isteyebilirsiniz.

Erkekler kadınlara nazaran daha az konuşurlar. Kocanız konuşurken onu bölmeyin ve dikkatinizi vererek dinleyin. Erkeklerin sevmedikleri şeylerinin başında sözlerinin kesilmesi gelir.

Evin reyisi olduğunu hissetmesini sağlayın. Eğer çalışan bir bayansanız ve eşinizden daha fazla para kazanıyorsanız bunu ona ima dahi etmeyin. Erkeklerin belki de en çok gücüne giden durum budur. Görünür harcamaları onun yapmasına izin verin. Örneğin bir yemeğe gittiğinizde hesabı siz ödemeyin. Eviniz için aileniz için yaptığınız maddi harcamalardan söz ederken vurgulamamaya özen gösterin ve hatta ona çok belli etmeden bu harcamaları yapın. Hatta aldığınız maaşı düşük söyleyebilirsiniz. Bunu önermemizin sebebi belirttiğimiz gibi erkekler için belki de en hassas konunun bu olması. Kocanızın eğitimli olması, olgun bir birey olması vs bunu değiştirmez. Çünkü bu ilişkideki rollerle ilgilidir.

Aile içindeki kararların büyük çoğunu kadınlar almaktadır.  Kararları alırken mutlaka kocanızında görüşlerini alın. Hatta mümkünse alınan kararı kendi kararı sanmasını sağlayın. Bunun için söylediği şeylere direkt olarak karşı çıkmayın daha yumuşak konuşarak onu kendi kararınıza yakınlaştırmanız mümkün.

Evde huzurlu bir ortam yaratın. Şartlar her zaman evinizin huzurlu olmasına müsaade etmeyebilir. En azından kocanızın kafasını dinlemesi için ev içersinde onu fazla boğmayın. Diyelim ki eşiniz işten eve geldi. Yemekte sonra televizyon izliyor. Sürekli sorunlardan bahsetmek yerine çayını verin beraber sizde onunla televizyon izleyin. Ve bunu yaparken ona sarılabilirsiniz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki birbirlerine sık dokunan, sarılan çiftlerde boşanma oranları çok daha düşük olmaktadır.

Ona değer vermeniz, saygı göstermeniz kocanızı mutlaka mutlu edecektir.

Ayrıca yine konuyla ilgili olarak eşimin beni sevmesi için ne yapmalıyım ve kocamı nasıl baştan çıkarabilirim isimli konular okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.