Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu kadınlar giyim tarzlarında bazı noktalara dikkat ederek vücut proporsiyonlarını daha uzun gösterebilirler. Bu yazımızda elimizden geldiği kadar sizlere bu püf noktaları aktarmaya çalışıyor olacağız. Giysi ve aksesuarlarımızın vücudumuzda iyi durması, güzel bir görüntü sergilemesi için öncelikle vücudumuzu iyi tanımamız gerekiyor. Vücudumuzun pozitif ve negatif yönlerini iyi bilirsek, negatif yönlerini kamufle edecek, pozitif yönlerini daha ön plana çıkarak taktikleri daha kolay tespit edebilir ve uygulayabiliriz.

Peki kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli, ilk olarak kısa boylu kadınların ayakkabı seçiminde dikkat etmesi gereken bazı taktiklerden bahsedeceğiz.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli Ayakkabı seçiminde de vücudumuzu tanıyor olmamız son derece önemli. Bacak boyumuzu, bilek kalınlığımızı, ayaklarımızdaki deformasyonları bilmek bize ayakkabı seçiminde önemli yol göstericilerdir. Ayakkabı tercihinde bacak boyu kısa olan kadınlarda burun kapalı, dekoltesi açık bir topuklu ayakkabı ile bacak boyunu daha uzun göstermek mümkün. Yanda görmüş olduğunuz fotoğrafta bu bahsettiğimiz ucu kapalı, dekolteli, topuklu ayakkabılara bir örnek görebilirsiniz.

Genellikle bacakları kısa ve kalın olan kadınlar bilekte biten bootie tarzı kısa botlardan kacınmaları gerekmektedir. Bu tarz ayakkabılar bacak boyunu böler, bileğin kalınlığını ortaya çıkartır. Kısa bacak boyuna sahip kadınlar özellikle topuklu ayakkabıları tercih ederek bacak boylarını daha uzun gösterebilirler.

Kısa boylu bayanlar kemer seçiminde çok dikkat etmeliler. Doğru kemer seçimiyle olduklarından çok daha uzun çok daha fit görünmeleri mümkün olacaktır. Kısa boylu bayanlar kemerleri göğüs altından yani belin yukarısından takarlarsa çok daha iyi bir görüntü elde edeceklerdir. Kısa ve kilolu bayanların kemeri çok fazla tercih etmemeleri gerekiyor. Ama kıyafetleri ile uyumlu olması acısından mutlaka bir kemer takacaklarsa, ince kemerleri tercih etmeleri daha doğru bir secim olacaktır. İnce kemerleri yine göğüs altından takmalarını kısa ve kilolu bayanlara tavsiye ederiz. Kısa boylu ve zayıf bayanlarsa kalın kemerler hariç diğer kemerleri rahatlıkla takabilirler.

Etek tercihinde ise kısa boylu bayanlar diz üstü modelleri tercih etmeli. İnce ve kısa kadınların yüksek belli etekler giymesinde yarar var. Bu sayede proporsiyonlarını daha iyi gösterebilir ve daha narin, şık bir tarza sahip olabilirler. Yine bu bayanlar paletli, parlak, sade etekleri tercih edebilirler. İş yerinde ise desenli, doku ağırlıklı etekler giymeleri daha doğru olacaktır. Kilolu ve kısa bayanlar ise işlemesi az olan diz hizasında etekleri tercih etmeliler. Parlak olmayan, mad kumaşa sahip etekler yine bu bayanlar için öncelikli tercih sebebi olmalı. Kilolu bayanlar özellikle desenli eteklerden kaçınmalı ve düz modelleri tercih etmeliler.

Kadınların en önemli aksesuarlarından olan çanta seçiminde ise kısa boylu hanımlar çok büyük çantaları kesinlikle tercih etmemeli. Özellikle dizlere kadar uzanan çantalar kısa boylu hanımların şıklığını önemli ölçüde bozar. Bu tür çantalar yerine haznesi büyük olan yani içi büyük ama kendisi küçük çantalar tercih edilmeli. Derli toplu, büyük olmayan çantaları kullanmaları olduklarından daha uzun görünmelerini sağlayacaktır. Son zamanlarda moda olan portföy çantalarda da yine büyük modeller yerine küçük, zarif olan modeller tercih edilmelidir. Zincirli boyundan askılı küçük çantalar da yine kısa boylu kadınların tercih edebileceği çanta modellerindendir.

Gece kıyafeti seçiminde kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli; eğer boyunuzun uzunluğundan memnun değilseniz, uzun elbiselerle giymiş olduğunuz topuklu ayakkabıları kamufle edebilirsiniz.. Bu sayede hem daha uzun hem daha şık görünmeleri mümkün olacaktır. Kilolu ve kısa kadınlara, gece elbisesi seçiminde ağır şifonlar tavsiye edilmez. Kısa boylu, ince, narin bir kadınsa uçuşan kumaşlara sahip bir elbiseyi tercih edebilir. Yine bu bayanlar diz üstünde kalan (mini olmayan) elbiseleri tercih ederek boylarını olduğundan daha uzun gösterebilirler.

Benzer konular: Nasıl daha uzun görünürüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.