İş Kadınları İçin Kıyafetler

Çalışan kadınlar, iş hayatlarında kıyafet seçimi konusunda son derece özenlidirler. Kıyafet seçiminde günlük hayatlarından farklı olarak şıklığın yanı sıra işyerindeki kıyafet kurallarına da uymanız gerekir. Bu yazımızda iş kadınlarının, çalışan kadınların işyerinde giyebilecekleri kıyafet örneklerini sizlere sunmaya çalışacağız.

Verdiğimiz kıyafet örneklerinde şıklığın yanı sıra modayı ve son trendleri de sizlere sunmaya çalıştık. Solda gördüğünüz ilk örneğimiz siyah ceket ve siyah pantolondan oluşan şık bir kıyafet. Pantolon dar kesim, vücut hatlarını ortaya çıkaran şık bir stili var. Tabi ki yandaki kombin örneğinin en göz alıcı parçası ise topuklu ayakkabılar. Her işyerinde bu kadar yüksek topuklu ayakkabılar hoş karşılanmasa da özel sektörde genel olarak yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmenizde bir sorun olmayacaktır. Kıyafette şıklık diğer detaylar da ince kemer ve altın gösterişli bileklikler. Bu iki öğede bu yılın modasında öne çıkan önemli ayrıntılardan.

İş kadınlarının giydikleri kombinlerde modayı takip etmeleri daha şık görünebilmeleri için önemli bir gereklilik. Solda gördüğünüz kombin örneğinde son zamanlarda popüler olan kahverengi çizmeleri görüyorsunuz.

Çizme haricinde kombini oluşturan diğer unsurlar ise lacivert etek, siyah çorap ve cizmelerle uyumlu şık bir bluz. Bu kombin örneğinde de aksesuar olarak altın kaplama saat tercih edilmiş.

Gördüğünüz gibi fazla iddialı olmayan parçalarla da işyeri için şık kıyafet kombinleri elde etmeniz mümkün.

 

 

 

 

Çalışan kadınlar için bir diğer kıyafet örneği ise diğer örneklere nazaran daha renkli ve canlı. Özellikle yaz aylarında bu tarz canlı renklere sahip kıyafetleri işyerinizde giymeyi tercih edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz bu 3. örnekte lacivert ve kırmızı renkleri ağırlıklı olarak kullanılmış. Gördüğünüz gibi bu iki renk birbiri ile son derece uyumlu. Yazlık elbiselerinizin üzerine blazer ceketler tercih ederek bu kıyafetleri iş için daha uygun bir hale getirebilirsiniz.

İş kadınlarının en sık tercih ettiği ve iş için en uygun kıyafetlerin başında gelen ilk kıyafet şüphesiz diz hizasındaki klasik kesim eteklerdir. 4. gördüğünüz kıyafette buna güzel bir örnektir. Bu kıyafet örneğinde kalem etek olarak da tabir ebilen klasik kesim siyah bir etek kullanılmış. Kemer olarak ince bir kemer tercih edilmiş.

Kıyafette alt kısım oldukça sade olduğu için üst kısımda daha hareketli bir renk olan turuncu renkte şık işlemeli bir bluz tercih edilmiş. Bu kıyafeti siyah bir ceketle tamamlayarak iş için daha da uygun bir hale getirmeniz mümkün. Özellikle ofis çalışanları için klasik kesim eteklerin yanında yine ceketlerde vazgeçilmez iş kıyafetleri arasında yer almaktadır.

Bluzlar ve gömlekler çalışan kadınların en sık tercih ettiği iş kıyafetleri arasında. İşyerine uygun giyim tercihlerinizde özellikle bluz tercihlerinizde çok fazla gösterişe farklı renklere sahip kıyafetleri tercih edemeyebilirsiniz. İşyeri için en uygun gömlek ve bluz renklerinin başında beyaz renk gelir. Beyaz renk bir kadına yakışan en güzel renklerin başında gelmektedir. Bunu işyeri için giyim tarzınızı belirlerken mutlaka göz önünde bulundurun. Örneğimizdeki beyaz bluzun markası Missist ve fiyatı 61 TL.

İşyeri için tabi ki her zaman ceket, etek ve pantolon tercih etmek hem size sıkıcı gelebilir hem de işyerinde daha az rahat hareket etmenize sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için işyerinde yine işyerinizin şartlarına uygun elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Görmüş olduğunuz örnek moda kuşu arkadaşımızın sizler için önermiş olduğu güzel bir elbise. Elbisenin markası H&M ve ayakkabıların markası da Jessica Simpson.

Bir ofis ortamında çalışan iş kadınları sürekli düz tek renk kıyafetler, ceketler giymekten sıkılabilirler bu gibi durumlarda kıyafetinize uygun bir şal takarak kıyafetinizi daha şık bir hale getirmeniz mümkün. Son görmüş olduğunuz örnek fotoğrafımızda şalın iş kıyafetlerini ne kadar hoş bir hale getirdiğini görebilirsiniz.

Son olarak sizlere işyeri için kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı ufak püf noktaları hatırlatarak yazımızı sonlandırıyor olacağız. İşyeri kıyafetlerinizde dekolte oranınıza çok dikkat etmelisiniz. Gereğinden fazla bir dekolteli kıyafet giyiyor olmanız iş yerinizde çok hoş karşılanmayacaktır. Yine özellikle takılarınızın aşırı gösterişli olmaması gerekmektedir. Altın kaplama şık bir saat bile takı konusunda yeterli olur.

Aşağıdaki videodan 5 iş günü için 5 farklı kıyafet kombin örneğini izleyebilirsiniz.

Benzer konular: Nasıl daha uzun görünürüm

En moda saç modelleri

Daha ince görünmek için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.