Hobbit Yorumları

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filmi sinemaseverlerin çok beğendiği bir yapım olan Yüzüklerin Efendisi serisinin öncesini ekranlara taşıyor. Hobbit Beklenmedik Yolculuk, Yüzüklerinin Efendisi hikayesinin başlangıcının tam 60 sene öncesinde başlıyor.

Filmin, Yüzüklerin Efendisi serisini sevenleri en mutlu edecek kısmı ise birçok karakterin bu hikayede de var olması. Yine Tolkien’in yazmış olduğu Hobbit kitabından sinemaya aktarılmış bir film aynı Yüzüklerin efendisinde olduğu gibi.

hobbit yorumlarıHikaye Gandalf’ın Bilbo Baggins’in (Hobbit) kapısını çalmasıyla başlıyor. Hatırlamayan ziyaretçilerimiz için eklemekte yarar var Bilbo Baggins ilk serinin başkahramanı Frodo’un amcası.

Bilbo Baggins filmde yurtlarını geri kazanmak için yola çıkmış 13 cüceye maceralarında eşlik ediyor. Bilbo, 13 cüce ve Gandalf’dan oluşan 15 kişilik bu kafile yol boyunca birçok macera ile karşılacaklar.

Aslında tek bir kitaptan oluşan macera alınan karar neticesinde 3 film olarak sinema perdesine yansıyacak. Yani bu film maceranın başlangıcı.

Film hakkındaki yorumlara gelecek olursak. Eğer Yüzüklerin Efendisi serisini sevdiyseniz bu filmi mutlaka görmelisiniz. Film boyunca kahramanlarımız maceradan maceraya sürükleniyor.

Filmin önemli özelliklerinden bir tanesi de 3D olması. Birçok filmde olduğu gibi bu filmde sadece 1-2 sahne 3D değil. Film boyunca nerdeyse tüm sahneler 3 boyutlu. Yani 3D film izlemeyi seviyorsanız bu filmde 3D’ye doyacaksınızdır.

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filmi hem Türkçe hem de altyazılı olarak vizyona girdi. Bizim tavsiyemiz bu filmi alt yazılı olarak izlemeniz çünkü filmde yer alan bazı şarkıların Türkçeye çevrilmesi bize televizyonlarda yer alan çocuk filmlerini hatırlattı.

Filme twitter kullanıcıları tarafından gelen yorumların büyük kısmı “bir Yüzüklerin Efendisi olmadığı” yönünde.

Sayfanın altındaki yorum paneli üzerinden sizde filmle ilgili yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.