Hadisenin Dövmeleri ve Anlamları

Türkiye’nin en popüler kadınlarından biri olan Hadise, katılmış olduğu Nedir Ne Değildir televizyon programında dövmelerinin anlamlarını ve hikayelerini anlattı. Hadise; Burcu Esmersoy ve Tanem Sivar’ın sunuculuğunu yaptığı televizyon programında kendisiyle ilgili merak edilen birçok soruya yanıt verdi.

Yazımızın konusunu da bu gelen sorulardan bir tanesi olan dövmeleriyle ilgili olan soru oluşturmaktadır. Hadise son yaptırmış olduğu dövmeyi ilk kez bu programda sergiledi. Hadise’nin 9. dövmesi olan bu dövmede “melek annem” yazıyor. Güzel şarkıcının sağ bileğine yaptırmış olduğu bu anlamlı dövmeyi yazımızın sol tarafında görebilirsiniz.

Hadise ilk dövmesini kardeşleriyle beraber yaptırmış. Üç kız kardeştede bulunan bu dövme “kardeşler arasında bitmeyen sevgi’yi” ifade ediyor. Hadise profesyonel hayatında da kardeşlerinden ayrılmamış. Ünlü şarkıcının menajerliğini ve makyözlüğünü, ablası ve kardeşi üstlenmiş. Hadise’nin ilk dövmesini yapan kadın ona “buraya tekrar geleceksin” demiş. Hadise’de ilk dövmeyi yaptırdıktan sonra gerisinin geldiğini ve kadının haklı çıktığını söylüyor.

Güzel yıldızın diğer dövmelerinden bir tanesi de kolunda Roma rakamları ile yazılmış dövme. Dövme 3 haneden oluştuğu için bunun bir tarih olduğu şeklinde yorumlanıyor. Dövmenin işaret ettiği tarih ise 27 Aralık 2008. Hadise bu dövmenin anlamını hiçbir zaman tam olarak açıklamadı.

Hadise’nin bir diğer dövmeside ayağayında bu dövmede ise “aşk” yazıyor. Hadise bu dövmenin anlamını ise hayatta attığı her adımı (yaşam, iş vb) aşkla atmak istediği olarak anlatıyor.

 

Güzel yıldızın ensesinde bulunan bir diğer dövmesinde ise Alis volat propris. Türkçe anlamı ise kendi kanatlarıyla uçan kız. Bu dövme de yine Hadise’nin kendine olan özgüvenini ortaya seriyor.

Hadise’nin ayrıca sol bacağının üst kısmında ve belinde de birer tane dövme bulunmaktadır.

Benzer konular: Dövme modelleri bayan

 

 

“Hadisenin Dövmeleri ve Anlamları” üzerine 2 yorum

  1. ben zaten bir hadise fanıyım ona aşığım bu dövmeler de müthiş ona olan sevdamdan geberirsem o zaman yine ben suçlu olurum çünkü onu her zaman haklı bulurum ona aşığım. onun için ben ölürüm. bunu tüm kanallara verirseniz çok sevinirim çünkü her kez gerçek aşkı o zaman görür daha anlatacağım çokşey var ama onu satırlara sozlere mısralara sığdıramıyorum bu yazdıklarımı yayınlarsanız dünyanın en mutlusu olurum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.