Gözlük Kullananlar İçin Makyaj

Gözlük kullanan kadınlar genellikle, kendilerine uygun makyaj yapmakta zorluk çekiyorlar. Bazen gözlerinin fark edilmesi için aşırı derecede makyaj yapabiliyorlar, bazen de nasıl olsa gözlükten fark edilmiyor diye hiç makyaj yapmayabiliyorlar.

Aşağıdaki tavsiyeleri uygulayarak bu tarz hatalara düşmekten kurtulabilirsiniz. Gözlük kullanan kadınlar da makyaj ile güzelliklerini daha da ortaya çıkarabilirler.

Eğer koyu renkli ve kalın çerçeveli bir gözlük kullanıyorsanız, şeftali, krem gibi doğal tonları tercih etmelisiniz. Açık renk, ya da çerçevesiz gözlük kullanıyorsanız, böyle bir durumda gri, bronz gibi daha koyu tonları seçebilirsiniz.

Kaşlarınızın şeklinin gözlüklerle de uygun görünmesine çalışın. Eğer ihtiyaç varsa, kaş kalemi ile şekil verebilirsiniz.

Gözlerinizin altında mor lekeler varsa, gözlükler bazen bunların daha belirgin görünmesine sebep olabiliyor. Bu nedenle eğer böyle bir durumla karşı karşıya iseniz mutlaka göz altı kapatıcıları kullanmalısınız.

Gözlük camları gözlerinizi bazen olduğundan küçük gösterir, bu gibi durumlarda parlak ve hafif gölgeler uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi nasıl büyük gösterebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için gözlerimi nasıl daha büyük gösterebilirim isimli yazıyı okuyabilirsiniz. Eğer gözleriniz olduğundan büyük görünüyorsa, koyu tonlarda gölgelendirme etmelisiniz.

Bir diğer püf noktada makyaj yaparken gözlüklerinizle makyajınızın nasıl durduğunu test etmektidir. Makyajınızı yaparken henüz makyajınız bitmeden gerektiği zaman gözlüğünüzü takın ve aynada kendinize bakın. Bu yöntem daha az hata yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Aşağıdaki videoyu izleyerek gözlük taktığınızda nasıl bir makyaj yapmanız gerektiği konusunda daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Video İngilizce olmasına rağmen makyajı uygulayan kişinin ne yaptığı anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.