Facebook Zaman Tüneli Nasıl Kapatılır

Facebook zaman tüneli uygulaması Facebook’un kısa bir süre önce Facebook profillerine getirdiği bir yenilik. Artık tüm hayatınızda yaptıklarınız Facebook zaman tünelinde yayınlanıyor olacak. Fikir acısından güzel bu sayede yıllar sonra bile Facebook profiliniz sayesinde anılarını yâd edebileceksiniz. Fakat zaman tüneli sadece Türkiye’de değil tüm dünyadaki kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından sevilmedi. Ve zaman tünelini sevmeyen herkes zaman tünelinden çıkmanın yöntemlerini aramaya başladı. İşte tam da bu noktada önemli bir güvenlik acığı meydana gelmekte. Zaman tünelinden çıkmak için internette dolaşan çözümler güvenlik riskleri barındırmakta. Çünkü Facebook zaman tünelinden çıkmanın herhangi bir yöntemi yok. Tüm kullanıcılar 28 Şubat 2012’den itibaren otomatik olarak zaman tünelini kullanmaya başlayacak. Dediğimiz gibi çok fazla kişinin zaman tünelinden hoşlanmaması ve bundan çıkmak için çözümler araması kötü niyetli kişiler için bir fırsat olmuştur. Bu durumun farkında olan sektörün önde gelen güvenlik firmaları yaptıkları açıklamada da internette yazan Facebook zaman tünelinden çıkmayı vaad eden çözümlerin gerçeği yansıtmadığını bildirmişlerdir. Özetle şu an için Facebook zaman tünelini kapatmak mümkün değildir. Kişisel verilerinizin güvenliği için size bunu vaad eden uygulamalardan uzak durun. Zaman tünelinizde görünmesini istemediğiniz bildirimleri kaldırmak için ilgili gönderinizin yanındaki kalem ikonuna sahip düzenle veya kaldır tuşuna bastıktan sonra en alttaki gönderiyi sil yada onun bir üzerindeki “zaman tünelinde gizle” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu şekilde istemediğiniz gönderilerinizi zaman tünelinizde gizleyebilirsiniz. Bunun haricinde yapabileceğiniz tek şey şimdilik bu duruma alışmaya çalışmak. Konunun başlığının Facebook Zaman Tüneli Nasıl Kapatılır olmasındaki amaç siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendirmek ve konuda belirttiğimiz gibi sahte çözümlerden dolayı mağdur olmanızı engellemektir. Umuyoruzki Facebook gelen tepkileri dikkate alır ve isteyen kullanıcıların zaman tünelinden çıkması için kullanıcılarına bir seçenek sunar. Böyle bir durum olursa yine bu sayfadan sizlerle paylaşıyor olacağız. Sadece şuan facebookdan çıkmış gibi facebook’u görüntülemeniz mümkün. Bunu yazımızın aşağısında sizlere anlatıyor olacağız.

Zaman tüneli konusunda en çok beğenilen yorum Uğur Gürsoy’a ait aşağıdaki karikatür oldu sosyal medyada.

Facebook Zaman Tünelinden Çıkmak – Maskeli

Facebook zaman tünelinden çıkmak mümkün değil demiştik yalnız Facebook’u zaman tünelinden çıkmış gibi görüntüleyebilirsiniz. Yani siz zaman tüneli görmiyeceksiniz bu ayarları yaptıktan sonra. Ama tabi başkaları sizin profilinizi zaman tüneli şeklinde görmüş olacak. Bu uygulamanın mantığı şu şekilde Internet Explorer 6 sürümü Facebook zaman tünelini desteklemiyor. Tarayıcımızı sanki Internet Explorer 6’yımış gibi göstercez küçük eklentiler sayesinde ve Facebook zaman tüneline elveda diyecez.

Videoda bahsedilen Chrome eklentisinin linki: https://chrome.google.com/webstore/detail/djflhoibgkdhkhhcedjiklpkjnoahfmg

Uygulamayı kurduktan sonra Youtube ve benzeri sitelerde sorunlarla karşılaşıyor, hata mesajları alıyorsanız  resimdeki ayarları yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz.

Benzer konular: Facebook da silenleri görme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.