Facebook Da Silenleri Görme

Bugüne kadar, facebook da sizi silenleri görebilmek için kullanabileceiğiniz tek araç bir firefox ekletisiydi. Ama artık bundan sonra bu firefox eklentisine ihtiyaç duymadan da sizi silenleri Mustafa Kemal Üniversite’si Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinden Hüseyin Atasoy’un geliştirmiş olduğu bir facebook uygulaması sayesinde görebiliyor olacaksınız.

Uygulamanın mantığı gayet basit ve işe yarar. Uygulamaya girdiğiniz zaman size bir kod veriyor, bu kodda arkadaş listesinizin detayları yer alıyor. Sizler bu kodu kendi bilgisayarınızda biryere kayıt ediyorsunuz (örneğin bir not defterine) daha sonra aradan belli bi zaman geçtikten sonra arkadaş listenizde sizi silenler olduğundan şüpelendiğiniz an beni kim silmiş uygulamasına tekrar girerek daha önce almış olduğunuz kodu ilgili yere yapıştırıp kodu aldığınız tarihten itibaren arkadaş listenizde gercekleşen değişikleri görebiliyorsunuz.

Uygulama’nın arkadaş listenizin kodunu size vermesinin sebebi uygulama için fazla yük oluşturmamak. Böylelikle uygulamayı kullanan kişi sayısı artınca uygulamanın çökme ihtimalide ortadan kaldırılmış. Üstelikte sizin bilgi güvenliğiniz acısından da kodun sadece sizde oluyor olması da sizin için bir avantaj.

Uygulamanın facebook sayfası: http://www.facebook.com/apps/application.php?id=118421894903683

Uygulamanın adresi: http://www.atasoyweb.net/beni_kim_silmis/

Uygulamayı kullanmak son derece basit. İsteyenler uygulamanın nasıl kullanıldığını anlatan videodan da uygulamayı kullanmanın detaylarını öğrenebilir.

 

“Facebook Da Silenleri Görme” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.