Nasıl Tırnak Uzatılır

Bütün bayanlar güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak ister. Yalnız güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmak her zaman kolay değildir. Bunun en güç tarafı da uzun tırakların kolay kırılmasıdır. Bu yazıda tırnaklarımızın kırılmaması için neler yapabiliriz, tırnaklarımızı nasıl daha sağlıklı bir biçimde uzatırız, nası daha çabuk ve hızlı şekilde tırnaklarımızın uzamasını sağlarız bu konulara değincez.

Tırnakların kırılmaması için en güzel püf noktalardan bir tanesi tendürdiyot kullanmaktır. Dışarı çıkmıyacağınız bir akşam henüz oje sürülmemiş tırnaklarınıza pamuk yardımı ile tendürdiyot sürün. Bunu yaparken tırnaklarınızın hiçbir yerini atlamayın her yerine iyice sürün. Oje sürmeyin ve tırnaklarınızı yıkamayın. O şekilde yatın ve sabah kalktığınızda artık oje oje sürebilirsiniz. Bu işlemi haftada bir veya iki haftada bir gerçekleştirin. Bu işlem tırnaklarınızı güçlendircektir.

Yine tırnaklarınızın kırılmadan uzaması için birkaç günde bir manikür yapmayı ve ojenizi yenilemeyi ihmal etmeyin.

Tırnaklarınızın kırılmaması için bir başka formülde; yarım limonun suyunu, bir tatlı kaşığı limon kolonyası ve iki tatlı kaşığı gliserini karıştırın. Daha sonra bu karışımın içine tırnaklarınızı sokun. Her gün uygulayabileceğiniz bu formül sayesinde tırnaklarınız daha güclü oluyor olacaktır.

Eğer tırnaklarınız kopuyorsa badem yağı ve zetinyağı sürmek iyi gelebilir. Okumaya devam et Nasıl Tırnak Uzatılır

Desenli Oje Nasıl Yapılır

Desenli oje son zamanların yeni modası. Bir çok kişi tırnaklarını artık tek renke boyamayı tercih etmek yerine yandaki fotoğrafta olduğu gibi tek renk tırnaklarının üstüne desenler yerleştirip tırnaklarında daha güzel bir görünmesini sağlıyor. Bazı bayanlarda rengarenk desenler yapmayı tercih ediyor tırnaklarına.

Eğer yandaki fotoğrafta olduğu gibi ojenizin üzerine desen yapmak için konad adı verilen tekniği kullanabilirsiniz.

Bunun için desen şablonu, deseni tırnağınıza aktarmak için tınak damgası gibi bazı ufak malzemelere ihtiyacınız var. Sizlere altta verdiğimiz video konad tekniği ile nasıl desenli ojeler yapabileceğinizi anlatmış.

Gerekli malzemeleri http://www.konadnailart.com/ ve http://www.vivalanails.co.uk/ adreslerinden temin edebilirsiniz. Malzemeleri set olarak 25$ dan başlıyan fiyatlarla alabileceğiniz gibi dilerseniz setin içindeki parcaları da tek tek olarak satın alabilirsiniz.

İşte konad yöntemi ile nasıl desenli oje yapabileceğinizi anlatan video. Video ingilizce ama anlamak için ingilizce bilmenize gerek yok. Seyredince ne kadar kolay olduğunu anlıyacaksınız.


Fiyonk ve cizgili desenli ojeler yapmayı öğrenmek içinde aşağıdaki videoyu izyebilirsiniz. Arkadaşımız çok güzel anlatmış.


Daha renkli daha karmaşık desenlerde tırnaklarınıza oje yapmak istiyorsanız ebruli tekniğini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki video da ebruli tekniği ile nasıl oje yapıldığını anlatıyor Türkçe olarak


İnternette araştırma yaparak daha fazla desenli oje modeline ulaşabilirsiniz ilham almak için. Ve yukardaki teknikleri kullanarak sizde çok daha ilgi çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Benzer konular:

Güzellik merkezi açma şartları

Bebek nasıl uyutulur

Erkeklerin ilgisini nasıl çekerim