Eski Sevgilimi Nasıl Unutabilirim

 

Eski sevgilisimi nasıl unutubilirim diye düşünüyorsanız aşağıda size önerdiğimiz methotları kullanarak bu zor süreci daha kolay atlatabilir ve eski sevgilisinizi unutabilirsiniz. Tamamen unutamasanızda bu metotları uygularayarak şuanki durumdan daha iyi olursunuz.

Herşeyi Silin: Cep telefonundan numarasını silin. Facebook vb sitelerde arkadaşlarınızdan cıkartın. Hatta engelleyin ki yanlışlıkla dahi profilini görmeyin. Cep telefonunuzdan numarasını silmediğiniz sürece onu hatırladığınızda ona mesaj atmak isteyeceksiniz. Mesaj atsanız cevap vermeyecek yada soğuk cevap verecek buda yine sizin üzülmenize sebeb olacaktır. Amacımız üzülmek değil onu unutmak bunu aklınızdan çıkarmayın. Yine eğer Facebook’dan silmezseniz profilini gördüğünde hatırlayacaksınız. Profilinden neler yaptığını takip etceksiniz tüm bunlar unutmanızı daha da güçleştirecektir. Eğer telefon numarası ezberinizdeyse hafızanızdan silemiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Onu size hatırlatan herşeyi silin. Bu size aldığı bir tişörtte olabilir beraber çektirdiğiniz fotoğraflarda. Bunları her gördüğünüzde onu hatırlayacak ve unutmanız daha da güçleşecektir. Onu unutmak istiyorsanız onu hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız.

O varken yapamadıklarınızı yapın: Üzülüp, sıkıntı çekmek yerine kendinizi mutlu eden şeyler yapın. Yapacağınız şeyler listesinin başınada o hayatınızdayken yapamadıklarınızı yazın. Örneğin belki eski sevgiliniz çok kıskanç birisi olabilir. O hayatınızdayken giyemediğiniz kıyafetleri giyebilirsiniz. Yapmanızı istediği şeyleri artık özgürce yapabilirsiniz. Siz artık özgürsünüz 😀 (böyle düşünün). Bu sayede daha az acı cekersiniz.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz, yeni yerler görmek için seyahat edebilirsiniz. Görüşmediğiniz eski arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Kendinize yeni hobiler uğraşlar edinebilirsiniz. Boş vakitlerinizi azaltarak onu az düşünmeyi sağlayabilirsiniz. Unutmayınki eski sevgilinizi en yalnız olduğunuz ve yapacak bir işinizin olmadığı zamanlarda daha sık hatırlarsınız.

Doğru insanmıydı: Sizin için doğru insan o muydu? Eğer öyle olsa ayrılmazdınız. Ayrılmanız ilişkinizde sorunlar olduğunu, onun yada sizin ona olan sevgi eksikliğinizden yada başka birçok sebebten kaynaklanmış olabilir. Sizin için en doğru insan o olmuş olsaydı birbizinizden ayrılmazdınız. Ayrıca size tekrar dönebilir. Eğer ilişkinizdeki sorunlar değiştirilebilecek sorunlarsa tekrar denemeyi secebilirsiniz. Ama genelde bu çok doğru bir karar olmamaktadır. Belli bir süre sonra eski sorunlar tekrar su yüzüne çıkabilir. Size geri dönebilir ama hiçbir zaman size geri döneceği umudunu taşımayın. Çünkü bu onu unutmanızı güçleştirir. Sizin için doğru insanın o olup olmadığı konusunda da çok fazla kafa yormayın çünkü bunu yer yaptığınızda onu tekrar hatırlamış olacaksınız. Sizin için doğru insan olmadığına kanaat getirin ve geçin.

Yeni bir sevgili: Eski sevgilinizi unutmak için yapabileceğiniz en etkili şey yeni bir sevgili edinmektir. Ama bunu sırf eski sevgilinizi unutmak için yapmayın. Zira yeni sevgilinizde bir insan. Sırf eski sevgiliyi unutmak için yeni bir sevgili edinmek çok onurluca bir davranış olmaz. Ama baktınızki hayat eski sevgiliniz olmadan da oluyor, onu unutmaya başladınız, yeni bir sevgili edinerek onu tamamen unutabilirsiniz. Tabiki bunun için çok aceleci davranmayın. Dikkatsizce seçeceğiniz yeni bir sevgili ilerde başka sorunlar yaşamanıza sebep olabilir.

Zaman: Zaman herşeyin ilacıdır. Unutamam dediğiniz sevgilinizi yeterli zaman geçtikten sonra nasıl unuttuğunuzu siz bile şaşıracaksınızdır. Zaman konusunda önemli nokta bu zamanı nasıl geçirdiğinizdir. Sürekli derbeder, ağlayarak sızlarak kendinizi eziyet etmeyin. Kendinize yeni uğraşlar bularak. Hayatın ne kadar güzel olduğunu keşfederek bu zamanı geçirin.

Benzer konular: En moda saç modelleri

Bambi ayakkabı modelleri

Koleston renk kataloğu

“Eski Sevgilimi Nasıl Unutabilirim” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.