En Güzel Dövme Modelleri

Birçok toplum geçmişte dövmeyi hem bir süs hem de kötü ruhlara ve hastalıklara karşı bir tılsım olarak kullanmıştır. Günümüzde süs amacıyla kullanılan dövmelerin çoğu kendilerine özgü bir anlam taşırlar. İnsanlar sevdikleri sözleri yada figürleri vücutlarına dövme olarak işletmektedir genel olarak. Bu yazıda sık tercih edilen ve beğenilen en güzel dövme 

modellerinin bir derlemesini bulabileceksinizdir. Ayrıca daha çok dövme modeline ulaşmak için kadınlar için dövme modelleri isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

1- İlk gördüğünüz resimde omza yapılmış bir dövmeyi görmektesiniz. El yazısı şeklinde yazılan “love fearlessly” korkuzca aşk anlamına gelmektedir. El yazısı şeklinde olan yazılı dövmeler son zamanlar oldukca moda.

2- La Vita e Vella – Hayat Güzeldir filminden esinlenilmiş bir dövme. El yazısı şeklinde omza yazılmış. Oldukça şık. Gördüğünüz gibi yazı şeklinde olan dövmelerde farklı yazı tipi fontları kullanmakta. Hangi yazı tipini dövme olarak kullanmaya karar vermek de önemli.

3- Sıradaki dövme uçuşan kuş dövmeleri. Bu tür uçan kuş figürleri dövme yaptıranlar arasında oldukça moda. Yapılan dövmeler arasında kuşların sayısı, büyüklüğü dövmeyi yaptırana kalmış bir tercih. Genellikle omzun arka kısmına yaptırılsa da örnekte gördüğünüz resimde omzun ön tarafına yaptırılmış. Dövme seçenekleri ve modelleri arasında tercih edilebilecek bir model. Yayınladığımız uçuşan kuş figürüne sahip dövmeler arasında en şık olanı bu dövme olmuş.

4- Bilek dövme yaptırmak için sık tercih edilen bir yer. Bu gördüğünüz örnekte de dövme bileğe yapılmış. Yine el yazısı şeklinde fearless-korkusuz yazılmış. Bileğe el yazısı şeklinde dövmelerin yanı sıra figürler, işaretler gibi birçok farklı dövme modeli tercih edilmektedir.

5- Bu sefer sırta işlenmiş, uçan kuş figürlerinden oluşan bir dövme. Yalnız bu sefer kuşlar biraz daha büyük çizilmiş ve daha geniş bir alanı kaplıyor. Dediğimiz gibi farklı boyutlarda tercih etmek mümkün. Aynı dövme modelinin daha küçük sadece bileği kaplayan varyasyonları da var.

6- Artık eskisi gibi büyük, renkli dövmelerdense daha küçük dövmeler tercih ediliyor. Bu görmüş olduğunuz dövme de buna güzel bir örnek. Parmağın iç kısmına yapılmış el yazısı şeklinde hope – umut dövmesi. Dövme orta parmağa yapılmış bu örnekte. Farklı yazılar ve semboller tercih etmek tabiki münkün ama dövmenin yapıldığı yer olarak gerçekten orjinal düşünülmüş.

7- Yine bileğe yapılmış bir dövme love – aşk yazan dövmede yazı kalp şeklinde yazıldığı için dövmeye ayrı bir hava katmış. Bilek için birçok farklı dövme modeli uygulaması tercih etmek mümkün. Orjinallik açısından yayınladığımız dövme modelleri arasında şekli itibariyle en orjinal olan dövme modeli bu. Tasarlayan kişiyi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Dövmeler tercih edilerken özellikle orjinallikleri ve taşıdıkları anlam tercih edilme sebebi olmaktadır. Bu her iki faktörüde bu dövme barındırıyor. Hem orjinal hem de anlamlı. Sizinde bu tarz orjinal fikirleriniz varsa yazımızın altındaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. İnternette rastladığınız diğer dövme modeli örneklerine de yine yorumlar kısmımızdan link vermeniz mümkün.

8- İşte küçük dövmelere güzel bir örnek daha. Evli bir çifte ait olan bu sonsuzluk dövmesi yüzük parmaklarına yapılmış. Yüzük yerine dövme güzel bir fikir olmuş. Dövmelerin taşıdığı anlam bakımından değerli olduklarını söylemiştik. Sanırım anlam bakımından daha bundan daha iyi düşünülmüş başka bir dövme fikri olamaz. Hem küçük hem sade hem de çook anlamlı bir dövme.

 

 

 

 

9- Yazıda daha önce belirttiğimiz gibi uçan kuş figürleri çok popüler. Bu örnekteki uçan kuş dövmeleri yine dövme yaptırmak için popüler bir yer olan bileğe yaptırılmış. Diğer uçuşan kuş dövmelerinde olduğu gibi bu da oldukça şık olmuş.

Benzer konular: Cilt bakımı nasıl yapılır

“En Güzel Dövme Modelleri” üzerine 3 yorum

  1. ben ankarada dunya bazaarın ıcındekı dövmecıde yaptırdım 70 tl ye acıyorlar aletı 80 e yapar cok ıyı cocuk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.