En Faydalı Backlinkler Hangileri?

Bir web sitesi diğer web sitelerinden ne kadar link alırsa google ın gözünde o kadar değerlenir. Diğer sitelerden alacağımız linklerin hangileri bize en çok faydayı sağlar? İşte yanıtı

En faydalıdan en faydasıza doğru sıralanmıştır.

1- Yazı içinden gelen backlinkler.

Örneğin:

Backlink diğer sitelerden aldığımız linklerdir.

Bu tarz backlinkler en kaliteli backlinklerdir ve ne kadar edinirsek sitemiz için o kadar iyidir. Bu yüzden yapılabilecek en iyi backlink stratejilerinden biri ya başka sitelerden sitemiz için makale içi link almak bu genelde tanıtım yazısı şeklinde yapılmaktadır webmaster arasında. Ama daha önce yazılmış bir yazının içindeki sizin hedeflediğiniz bir kelimeden de link satın alınabilir. Ya da paylaşımda üyesi oldugunuz sitelerde paylaşımlarda bulunurken yine ilgili kelimelerden kendinize link verebilirsiniz. Spam yapmadığınız sürece hiç bir site sahibinin size olumsuz bir şey diyeceğini sanmıyorum.

Sidebar, header, footer neresi?

2- Header Linkleri: Header dediğimiz yer sitelerin en yukarsıdır. Genelde site sahibleri buraya anamenü yerleştirirler. Sitede en görünür ve prestijli yer oldugundan çok önemli bir backlinktir.

3- Sidebar linkleri: Sitenin sağ veya sol bloklarındaki linklerdir. Header’a aynı şekilde değerlendirilebilir. Yalnız bunlar biraz daha az aşağıda olduğu için header linklerden biraz daha değersizdir.

4- Footer linkleri: Bu linkler sitenin en altındaki linklerdir.

5- WordPress ve benzeri blog sitelerindeki yorum mesajları: Yorum atarak backlink aldıgınız site sizin sitenizin içeğine yakınsa ve gönderilen yorumlar kontrol bu şekilde alacağınız backlinkler çok öenm kazanır. Bunun ne kadar tersi bir durum varsa alacağınız backlinkin size faydası o kadar düşer.

6- Spam linkler: Sitenizle alakası olmayan yereden aldıgınız linklerdir. Bir sayfadaki linkin spam olması daha çok o sayfadaki linklerin çokluğuyla alakalıdır. Bu yüzden içerisinde tonla link olan sayfalara linkinizi eklemeyin bu size yarardan çok zarar getirir.

7- Hacklink: Farklı siteleri hackliyerek yasadışı alınmış linklerdir. Mutlaka bir gün yakalanırsınız. Google hacklinkleri tespit etmek için yeni yollar geliştirmektedir. Sitenizin banlanmasına bile neden olabilir bir adet hacklink bile. O yüzden bu yola hiç başvurmayın.

Bu sıralama webmaster tarafından genel kabul görmüş bir sıralamadır. Uzun tecrübeler ve google mühendislerinin yaptığı acıklamalara dayanılarak oluşturulmuştur.

“En Faydalı Backlinkler Hangileri?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.