Dövme Modelleri Bayan

Kişilerin muhtemelen ömürlerinin sonuna kadar taşıyacakları dövme modellerini seçerken son derece dikkatli olmaları ve kendileri için en ideal dövme modeline karar vermeleri gerekmektedir. Dövme yaptırmadan önce çok iyi düşünmelisiniz unutmayın ki son pişmanlık fayda etmemektedir.

Hem dövmeyi sildirme maliyeti dövmenin maliyetinden kat ve kat fazladır hem de dövmeyi sildirme işlemi son derece meşakkatli bir işlemdir.

Solda görmüş olduğunuz faith yazan dövmede el yazısı şeklinde yazılan “faith” kelimesi sonsuzluk işareti ile birleştirilerek ortaya güzel bir dövme motifi çıkartılmış. Kelimenin anlamı “inanç” tır. Bayanların dövme yaptırırken en sık tercih ettikleri bölgeler genellikle enseleri, boyunları, kolları, omuzları ve sırtları olmaktadır. Yazının devamında bayanlar için hem farklı dövme modellerine göz atabiliyor olacak hem de dövme yaptırırken sık tercih ettikleri yerlerini de görebileceksiniz.

Dövmenin modeline karar vermek kadar dövmeyi nerenize yaptıracağınıza karar vermekte bir o kadar önemlidir. Herkesin görmesini istemediğiniz bir dövme yaptırmak istiyorsanız ayak bileğinizi veya sırtınızı tercih edebilirsiniz bu konuda. Yanda görmüş olduğunuz dövme modeli klasik bir sonsuzluk işareti. Dövmenin yapıldığı yer olarak sırt tercih edilmiş. Kuşkusuz bayanların en estetik bölgeleri boyunları, omuzları ve sırtıdır. Bu tarz estetik bir bölgeyi bir dövme aracılığı ile daha özel ve daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Türkiye’de çok fazla tercih edilmese de yurtdışında son zamanlarda bayanların dövme yaptırmak için tercih ettikleri bölgelerden biride boyunlarıdır. Yanda görmüş olduğunuz boyna yapılmış dövme modelinde el yazısı tercih edilmiş. Eskiye nazaran artık el yazısı şeklinde dövmeler oldukça popüler. Yine bir diğer popüler olan dövme trendlerinden bir diğeri de küçük motiflerdir. Eskiye oranla artık büyük, çok renkli, çok detaylı dövmeler tercih edilmemektedir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi vücudunuza yaptıracağınız dövmeyi muhtemelen bir ömür boyunca taşıyacaksınız. Dövme tercihinize karar verirken trendlerden çok kendi istek ve arzularınıza kulak verin. Çünkü bugün moda olan yarın öbür gün demode olabilir.

Son zamanlarda büyük, renkli dövmelerdense küçük motiflerin tercih edildiğini belirtmiştik. Buna güzel bir örnekte yanda görmüş olduğunuz uçuşan kuş motifleridir. Bu yılın en moda motifleri arasında kuş motiflerinin başta geldiğini söyleyebiliriz.

Yanda gördüğünüz bileğe yapılmış kuş motifleri az önce bahsettiğimiz küçük dövme modellerine farklı bir örnektedir. Bu örnekte yine dövme modeli olarak kuşlar tercih edilmiş fakat bu sefer dövmenin yapıldığı yer sırt değil bilek. Bileklerin alanı daha dar olduğu için bir önceki dövme modelinden daha küçük bir model. Küçük ve son derece şık bir dövme modeli olmuş.

Son zamanlarda ortaya popüler olmaya başlamış dövme yaptırma bölgelerinden biride kulak arkasıdır. Dövme yaptırırken kulağına dövme yaptırmayı tercih edenler de mevcut. Yanda görmüş olduğunuz dövme aslında tam kulak arkası değil. Kulağın arkası ile boynun arasına yapılmış. Model olarak tercih edilen desen sol anahtarı ve kalp sembolünün birleşimi bir model. Oldukça şık ve zekice tasarlanmış bir modeli.

Kulağa dövme yaptırıldığından bahsetmiştik. Yanda görmüş olduğunuz örnekte kulağa yapılmış bir kedi dövmesi görüyorsunuz. Farklı ve hatta biraz çılgınca olmuş 🙂

Ayakta ve ayak bileği yine bayanların dövme yaptırmakta sık tercih ettikleri yerler. Yanda görmüş olduğunuz modelde bunun güzel bir örneği. Daha önceki yazılarımızda aynı modelin farklı yerlere yapılmış şeklini sizlere sunmuştuk. Daha önceki bu konuyla ilgili yazılarımıza yazının en altındaki linklerden ulaşabilirsiniz. Bu dövme modelinde sonsuzluk işareti ve love (aşk) kelimesi çok güzel birleştirilmiş.

Bileğe yapılmış bir başka dövme modeli. El yazısı şeklindeki dövmeler gördüğünüz gibi son derece şık. Bu konuda sanırım tek sorun yazdırmaya değer bir şeyler bulmak 🙂 Yanda görmüş olduğunuz dövmede imagine yani hayal etmek yazılmış.

Yanda görmüş olduğunuz dövme yine el yazısı şeklinde yazılmış güzel bir model. Dövmede love is enough yazıyor yani aşk yeter.

Gördüğünüz gibi birbirinden farklı ve orjinal birçok dövme modeli bulunmaktadır. Aşağıdaki konulardan burada yayınladığımızdan farklı dövme modellerine ulaşabilirsiniz.

En güzel dövme modelleri

Kadınlar için dövme modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.