Daha İnce Görünmek İçin

Kadınların en çok şikayetci oldukları konuların başında her zaman fazla kiloları gelmektedir. Bu yüzden de bu kiloları verebilmek için yada en azından olduklarından daha ince görünmek için birçok yolu denerler. Mesela ince olmak uğruna; diyet, spor, pılates, inceltici kremler vb gibi uygulamaları tüm kadınlar dener. Peki ama sonuç? Malesef genelde olumsuz,

çünkü spor ve diyet gibi yöntemler disiplinli bir şekilde uzun süre uygulaması gereken zayıflama yöntemleridir. Elbetteki spor kalıcı ve sağlıklı olması acısından tercih edilmesi gereken bir yöntem. Dediğimiz gibi bu klasik uygulamalar disiplin ve özveri istediği için istenilen kilolara ulaşmak mümkün olamayabiliyor. Bu yüzden sizlere bu yazımızda daha ince görünmek için ne gibi taktikler uygulayabileceğiniz konusunda ipucları vermeye çalışacağız. İlk önce daha ince görünmek için neleri giyip neleri giymemeniz konusuna değinelim.
Öncelikle sert olarak görünmeyen kumaşlardan kaçının. Aşırı dar ve vücuda tam oturan üst kısımlar, çok geniş ve bedeni alt üst eden yakalar, büzgülü gibi görünen bluzlar ve çok irili olan desenlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Ülkemizdeki kadınların genel vücut tipinin özelliklerinden bir tanesi geniş kalçalardır bu yüzden dar bodylerden kaçınmalıdırlar. Dar bodyler kalça ve bedenin arasındaki farkı daha çok gözle görülebilmesine neden olur. Dar tipi olan modeller vücudun tüm hatları ortaya çıkarırken, bol modeller ise kişiyi iri gösterir. Beyaz gibi tek renkliden ve çok açık renklerden de kaçınılmalı.
Peki, hangi giysiler beni daha ince gösterir? Kesin giyilmesi gereken olan elbise ise bluzdur. Eteklerde ince, pantolonda ise likralı kumaş denilen model daha ön plandadır. Fazla belirginliğini göstermeyen floral desenler göğüs dekoltesini daha dar gösterirken, bedeni daha uzun ve zarif bir şekilde incelik gösteren “V” yakalardır. Pantolon modellerine gelince sağlık ve rahatlık açısından doğal olan kumaşlar, kotonlar ya da keten gibi modeller bedeni daha ince gösterir. Ceket modellerinde ise her boy her modelden tercih edebilirsiniz fakat ceketle birlikte kullanacağınız pantolonun kesimi ve eteğin boyu önemli bi yer tutar. Eğer uzun bir ceket varsa üstünüzde diz altı bir etek daha makbuldür. Kısa ceket ise, düz kesim olan bir pantolon bedeninizde güzel durur. Bacaklarınızı daha uzun ve ince göstermek için ise diz altında etekler giymelisiniz. Bacaklarınız kalınsa size en uygun olan çorap desensiz ve tek renk çoraplardır. Çiçekli veya baklava desenli çoraplar ise bacakları daha çok şişman şeklinde göstermektedir. Takılar ince görünmenin bir diğer hilesidir. Uzun ince kolyeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz çünkü dekoltenizi uzatır ve orantıyı düzgün bir şekilde karmasına yardım eder. Vücudunuza oturan kıyafetleri deneyin. Bele daha hoş görünen ve oturan bir blazer ceket, belinizi hem daha ince gösterir hem de fazlalıklarınızı gizlemeye yardımcı olacaktır. Blazer ceketin altına diz boyunda dar bir etek ekleyerek vücudunuzu ayna karşısında ince olduğunu farkına varacaksınız. Yalnız şunu hatırlatmakta fayda vardır; vücudunuza oturan kıyafet demek size bir beden küçük gelen kıyafeti giymek demek değildir. Bu vücudunuzu tam dersi daha kaba göstermenize neden olur. Kıyafetin kesiminin vücudunuza oturması anlamına gelir “vücudunuza oturan kıyafet”.
Kilonuz fazlaysa ütü çizgisi olan klasik pantolonlar sizin için en iyi tercihtir. Ütü çizgisine sahip olan pantolonları elbise koleksiyonunuzda kesin bulunması lazım. Çünkü ütü çizgileri bacaklarınızı daha ince ve uzun göstermeye yarayacak. Böyle yöntemleri deneyerek daha zayıf daha fazla göz kamaştırıcı bir vücut şekline sahip olabilirsiniz. V yakalı modelleri tercih edin. V yakalı olan gömlekler ve kazaklar zayıf görünmek için daha idealdir. Çünkü vücudun üst kısmı olan boynunuzu daha uzun gösterir. Bununla birlikte bu tip gömlekler ise iri göğüsleri daha şekilli hale katar. Dikkati kendinize çekmek istiyorsanız desenli ve nakışlı olan V yakaları tercih edip ve ince bir görünümle erkeklerin başını döndürebilirsiniz. Son adımımız ise mükemmel bir ayakkabı. Bacaklarınızı güzel görünmesini istiyorsanız yüksek topuklu ayakkabı giymeniz sizin için daha iyi ve güzel sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
Kot pantolonlar da daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Özellikle vücudunuza oturan ve sizi daha ince gösteren kotları tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda Mavi’nin ve Levis’in kotlarını sizlere önerebiliriz. Vücuda daha iyi oturmaktadır genel olarak bu markalara ait kotlar. Ayrıca LC Waikiki’nin sunmuş olduğu Reform Jeans’lerinde çıkış fikri sizleri bir beden daha ince göstermektir. Yine Levis’in ürettiği Curve ID Ankle Skinny modelinin de hedefi sizi daha ince göstermektir. Bu modelin özelliği ayak bileğinde biten dar pacalar ve vücudu saran kesimidir. Ayrıca renk olarak canlı moda renkler tercih edilmiş. Bir örneğini yandaki fotoğrafta görmeniz mümkün. Yine Penti firmasının da ürettiği beden incelten çorapları da deneyebilirsiniz arzu ederseniz.
İnce görünmenin püf noktası vücut tipinize göre giyinmektir. Örneğin belinizin yan taraflarında fazlalıklarınız varsa giyeceniz bir yelekle bu fazlalıkları kapatabilir ve daha ince görünebilirsiniz. İlk önceliğiniz bu sebeble vücudunuzu tanımak olmalıdır.

Benzer konular: Dudaklarımı nasıl dolgun gösterebilirim

Gözler nasıl büyük gösterilir

Günlük kıyafet kombinleri

“Daha İnce Görünmek İçin” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.