Çamaşır Makinesinin İçi Kokuyor

Çamaşır makinelerinin içinin kokması birçok kişinin başına gelen kötü bir sorundur. Bu sorunun bir-iki farklı nedeni olabilir. Yine bir-iki farklı metotla bu kötü sorundan son derece kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün.

İlk olarak kısaca bu soruna neden olabilecek sebeblerden bahsedelim. Çamaşır makinenizdeki kötü kokunun sebebi giderinin tıkanmış olabilmesidir. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken çamaşır makinenizin giderini temizlemektir. Çaşırlarınızın ceplerinde unuttuğunuz madeni paralar, tokalar gibi küçük şeyler çamaşır makinenizin giderinin tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu da çamaşır makinenizin giderinin tıkanmasına yol açabilir. İlerde tekrar bu sorunla karşılaşmamak için çamaşır makinesine attığınız  kıyafetlerin ceplerini mutlaka kontrol edin.

Çünkü çamaşır makinenizin giderinin tıkanması çamaşır makinenizin tamamen bozulması dahi yol açabilecek önemli bir sorundur.

Çamaşır makinesindeki kokudan kurtulmak için güzel bir taktikte; çamaşır makinesinin içine çamaşır suyu koyarak kısa programda makineyi çalıştırmaktır. Bunun için çamaşır suyunu çamaşır makinesinin deterjan gözüne koyun.

Çamaşır makinenizin kokmaması için çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra çamaşır makinenizin kapağını içi kuruyana kadar açık bırakın. Bu sayede çamaşır makinenizdeki kokulardan büyük oranda kurtulabileceksiniz.

Yine çamaşır makinenizle ilgili başka sorunlarınız da varsa yazının altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyor olacağız.

Benzer konular: Daha rahat bir uyku için yapılması gerekenler

Nasıl daha uzun görünebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.