Bob Saç Modelleri

Son zamanların en moda saç modelleri arasında bob saç modelleri gelmekte. Bob saç modellini kısaca asimetrik kesim küt saçlar olarak tasfir edebiliriz. Bu saçlar hem birçok yüz şekline uygun olmakla beraber gündelik hayatta da kullanımı oldukca kolay olan bir saç modelidir.

Bob saç modeli sayesinde saçınızda yapacağınız ufak değişikliklerle görünümünüzü tazelemeniz mümkün. Bu yazımızda moda olmuş bob saç modellerinin farklı örneklerini sizler için bir araya getirdik.

İlk resimde görmüş olduğunuz Güney Koreli ünlü oyuncunun ismi Oh In Hye. Güney Asya’da en prestijli film festivali sayılan 16. Pusan Uluslararası Film Festivali’ne kendisi kıyafetiyle oldukca konuşuldu. Oh In Hye’nin tercih ettiği bob saç modeli ise boynunu ve omuzlarını oldukca ön plana çıkartarak onu daha da güzel göstermiş.

Bob kesim saç modelleri özellikle Hollywood aktrisleri arasında son derece popüler. Yadaki fotoğrafta Keira Knightley’in bob kesimi saçlarını görüyorsunuz. Hollywood’un en güzel ve en ünlü aktrisleri arasında yer alan Keira Knightley, ülkemizde de oldukca fazla bir izleyici kitlesi tarafından sevilmiş Karayip Korsanları’nda başrol oynamıştı.

Bob saç modellerinde saçlar önlere doğru uzar. Ense kısmı ise saçın en kısa olduğu yerdir. Ensenizi ve boynunuzu açıkta bırakan bir saç modeli olduğu için güzelliğinizi en çok ortaya çıkaran saç modeli bob kesim saçlardır.

 

Bob saç modelininin en çok yakıştığı Hollywood aktristi kim diye soracak olursanız bence bu Katie Holmes’tür.

Yazımızın başında bob saç modellerini kolayca değiştirerek farklı saç şekilleri elde edebileceğinizi söylemiştik. Yanda görmüş olduğunuz saç modeli buna güzel bir örnek. Saçlara biraz dalga verilerek ayrı bir saç modeli elde edilmiş. Bob saçlar arasında en şık duran model dalgalı bob modelleri.

Yine bir Hollywood yıldızı olan Jessica Stroup’un bob kesim saç modelini aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Kendisini 90210 isimli diziden hatırlayabilirsiniz. Bu dizide Erin Silver karakterini canlandırmaktadır. Gördüğünüz gibi bob kesim saçlar dünya çapında birçok yıldızın tercih ettiği bir model. Bu model omzu ve boynu ortaya çıkartan bir model olduğu için özellikle boyun ve omuz zerafetine güvenen beyanlar tarafaından tercih ediliyor. Bu saç modelinin en güzel yani ise nerdeyse tüm yüz şekillerine uygun bir saç modeli olması.

Aşağıdaki videodan kısa saçlar için uygulayabileceğiniz 10 farklı pratik saç modelinin yapılışını izleyebilirsiniz.

Benzer konular: En moda saç modelleri

“Bob Saç Modelleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.