Aöf Nasıl Çalışılır

2015-2016 eğitim yılında aöf okuyan öğrencilere başarılar dileriz. Aöf derslerine çalışmak için sadece aöf kitapları yeterli değildir. Hele ki hem okuyup hem çalışanlar için aöf nin uzun soluklu kitaplarını okumak biraz sıkıcı gelebilir. Aöf bitirmek sanıldığı kadar zor değildir.

Aöf Nasıl ÇalışılırAöf’nin kalın  ve bir o kadar da okurken insana sıkkınlık veren kitapları öğrencilerde aöf karşı bir ön yargı oluşturmuştur. Aöf derslerine çalışmak için öncelikle birer yardımcı kitap edinmek gereklidir. Bu yardımcı kitapta hem konu anlatımı hem soru bankası hem de çıkmış soruların bulunması size sınavlarda çok daha yardımcı olacaktır. Yazımızın sonunda yardımcı kitaplar için tavsiyelerde bulanacağız. Değerli aöf öğrencileri hangi bölüm okursanız okuyun o bölümün kitaplarını mutlaka aöf bürolarından edinmeye çalışın. Edindiğiniz kitabın her ünitesinin başında bulunan “ANAHTAR KAVRAMLAR” bölümü sizin kitaptan anlamanız gereken sınavda size yararı olacak konuları içermektedir. Bu kavramların olduğu konular dikkatlice okunmalıdır. Konuların içinde  “koyu renkli” veya “italik” biçimde yazılı olan cümlelerin ve kelimelerin altı çizilmeli bi kenara not alınmalıdır. Bu tip yazılan cümleler sınavda sorulabilecek bir sorunun sinyalini vermektedir. Kitap kenarında bulunan konu içindeki tanımlarda, sınavlarda önemli rol oynamaktadır. Bu tanımlarda kısa kısa not alınmalıdır. Ünitenin sonuna gelindiğinde “KENDİMİZİ SINAYALIM” bölümündeki sorular dikkatlice çözülmeli. Eğer yanlışlar varsa o sorunun konusu bulunup tekrar okuyup hatırlanmalı. Vize sınavı için 4 ünite bu şekilde çalışılıp ardından çokca deneme sınavları ve çıkmış sorular çözülmeli. Konular çalışılırken alınan notlar sınava kısa bir süre kaldığında tekrar gözden geçirilmeli, tekrarlanmalıdır.  Daha sonra aöf e öğrenme portalına yüklenmiş “ALIŞTIRMA SORULARI,DENEME SINAVLARI, ÇIKMIŞ SORULAR” dikkatlice çözülmelidir. Vize sınavlarına atlattıktan sonra bizi biraz daha zorlayan final sınavları karşımıza çıkmaktadır. Final sınavları için vizeye çalıştığımız 4 ünite dikkatlice tekrar edilmeli daha sonra devamı olan final üniteleri teker teker önemli konulara dikkat edilip okunmalı. Toplamda 8 ünite olan final üniteleride özetlenip çalışıldıktan sonra bizim için faydalı olduğunu düşündüğümüz çıkmış sorular çözülmeli. Dikkat edilmelidir ki final üniteleri dediğimiz 5,6,7 ve 8. üniteler soruların daha çok çıktığını ünitelerdir. 1,2,3 ve 4. ünitelerden 2 şer soru ve final ünitelerinden de 3 er soru gelmektedir. Bu demek oluyar ki final ünitelerine daha yoğun çalışmak gerekir. Bütün bunları hazırladığınız ders proğramına uyarak yaptığınızda geçemediğiniz bir ders olacağına pek de inanmıyoruz.  2015-2016 yılında kayıt yaptıran tüm öğrencilere başarılar dilerim.

YARDIMCI KİTAP İÇİN TAVSİYELERİMİZ; Murat yayınlarının her bölüm için  güz dönemi ve bahar dönemi aöf konu anlatımlı soru bankalı kitapları ve çıkmış sınav soruları kitabı . Egem yayınlarının hedef sorular adlı kitapları. Uzman kariyer yayınlarının aöf kitapları vb kitaplar aöf sınavlarına çalışmanızda size çok yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Aşagıda verdiğimiz tabloda ders geçme notları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu tabloya göre hangi dersten kaç geçme puanı aldığınızı hesaplayabilirsiniz.

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

Aöf püf nokta46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

0 – 32 FF 0,00 Kaldı

Benzer Konular:

Hafızamı nasıl güçlendiririm

Ders çalışmak nasıl zekli hale gelir

 

“Aöf Nasıl Çalışılır” için bir yorum

  1. Aöf çalışmak için en az 1 ay önceden çalışıyorum duzenli istikrarli konulari okuyup ozet çıkarıyorum sonrasinda soru cozuyorum sinava az kaldiginda tekrar yapiyorum verdiginiz bilgiler icin teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.