Üniversite Öğrencileri İçin Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı

Bankalar üniversite öğrencilerini müşterileri arasına katmak için büyük bir rekabet halinde. Birçoğu normal müşterilerinin sahip olamadığı avantajları ve özellikleri üniversite öğrencileri için sunmakta.

Üniversite ile beraber ekonomik anlamda da yeni bir hayata başlayan öğrenciler, bankaların kendilerine sunmuş olduğu avantajları kullanırken bir taraftan da “bu işleri” öğrenerek hayatlarının ilerleyen süreçlerinde gerekli olacak ekonomik tecrübeleri edinebilirler.

Kredi kartı “kullanmayı bilen” için pek dezavantaj oluşturacak bir ürün değildir. Ve de gelirinizden çok daha fazlasını kredi kartı ile harcamadığınız sürece herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. Kredi kartı kullanımında aklınızda bulunduracağınız tek atasözü, ayağını yorganına göre uzat, olsun. Kredi kartı kullanmanın avantajları ise oldukca fazladır.

Şimdi bankaların üniversite öğrencileri için sunmuş olduğu kredi kartlarına tek tek göz atalım. Çünkü sizin için en avantajlı karttı sizin ihtiyaçlarınız belirleyecek. Sundukları özellikler sizin ihtiyaçlarınızla en örtüşen kredi kartı sizin için en avantajlı kredi kartıdır. Kredi kartların özelliklerine değinirken öğrencilerin daha sık kullanmayı tercih ettiği özelliklere değindik daha detaylı bilgiler için bankaların web sitelerine bakabilirsiniz.

FinansBank – Go

Finansbank’ın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu kartın ismi Go. Bakalım ne gibi özellikleri var.

 • +2 taksit. Örneğin Finansbank üye işlerinde 6 taksit yapılan bir ürüne 8 taksit yaptırabilirsiniz. 12 taksite kadar +2 taksit imkanından faydalanabilirsiniz.
 • Asgari ödeme tutarını ödediğinizde geriye kalan borcunuzun 150 TL’lik kısmına faiz işlemez.
 • İnternetten yada sms’le kontör yükleyebilirsiniz cep telefonunuza. Mevcut tutar ekstrenize yansıyacağı için üstünüzde nakit olmadığı durumlarda çok işe yarar bir özellik. Ayrıca biriken parapuanlarınızla da cep telefonunuza kontör yada dakika yükleyebilirsiniz.
 • Üniversite öğrencileri gerek ailelerinin yanına gitmek gerekte zaman zaman başka şehirlerdeki arkadaşları ziyaret etmek için oldukça sık seyahat ederler. Finansbank kredi kartınızda biriken parapuanlar Varan firmasından alacağınız biletlerde 2.5 kat daha değer kazanıyor. Bunun için bileti almadan önce 444 0 900 ü Finansbank’ın müşteri hizmetlerini aramalısınız.
 • Gençlerin sık kullandığı; Gold, Teknosa, Lcw, Twist, Ayakkabı Dünyası, Collezone, Mavi, Zara, DeFacto, Rodi, markafoni.com, hepsiburada.com gibi markalarlar, üye işyerleri arasında. Üye markalar-işyerleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

YapıKredi – Play

Yapı Kredi’nin 18-26 yaş arasındaki gençlere sunmuş olduğu kredi kartı olan Play, gençlerin seveceği özellikleri barındırmakta.

 • Hesaba başka Yapı Kredi hesaplarından yapılan havaleler için ücret alınmaz.
 • Düzenli Harçlık özelliği sayesinde öğrencinin hesabındaki para belirli bir miktarın altına düştüğünde öğrencinin velisinin hesabından otomatik para transferi yapılır.
 • Biletix’den biletlerini 6 taksitle veya birikmiş puanlarınla alabilirsin. Taksitli yapılan işlemlerde vade farkı uygulanmaktadır.
 • İlk sene kart ücreti yok. İlerki seneler için de “kart ücretini puanlarımla ödemek istiyorum” seçeneği var başvuru esnasında.
 • Güncel kampanyaları ve detaylarını playcard.com.tr den takip edebilirsin.
 • Play’e sahip olmak için PLAY boşluk Tc Kimlik numaranı yaz Turkcell 4421’e gönderebilirsiniz.

İşBankası – İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın öğrencilere sunmuş olduğu kart İş’te Üniversiteli oldukça fazla kullanıcıya sahip bir kredi kartıdır. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de kartınızı basıp kantinize kadar geriyorlar siz bir talepte bulunmasanız bile (en azından benim zamanımda öyleydi). Size düşende imza ile kartınızı teslim almak.

 • Kart ücreti, mevduat hesap ücreti yok İş’te Üniversiteli sahiplerine *
 • Kartınız ilk çıktığında 300 TL’lik bir limiti oluyor az gibi görünse de birçok öğrenci arkadaş için yeterli olacaktır bu limit. Hem düşük olması bi yönden de avantaj. Eğer bu limit size yeterli gelmezse başvurmanız durumunda 800 TL civarlarına kadar çıkartabiliyorsunuz limitinizi.
 • Atm, şube sayısı oldukça fazla.

Hsbc – Campus

Hsbc’nin öğrencilere yönelik sunmuş olduğu kartın ismi Campus

 • İlk sene kart ücreti bulunmayan kartın daha sonraki senelerde 15 TL’lik senelik kart aidatı bulunmaktadır.
 • Limit konusunda bonkördür. Yalnız yüksek limitli kartları kullanırken dikkatli davranın.

Akbank – exi26

Akbank’ın 18-26 yaşlarındaki gençler için sunduğu kart exi26

 • İlk sene kart ücreti yok
 • Yaptığınız alışverişlerde chip-para kazanabiliyorsunuz
 • Rock’n Coke ve benzer etkinliklerde özel avantajlar sağlayabiliyor.

Gençlere yönelik olarak yine başka bankaların da kredi kartları bulunmakta ilk olarak en sık tercih edilenleri ele aldık. İlerde bu kart tanıtımlarına yenilerini ekleyebiliriz.

Kart kullanmak günümüzde bir zaruret haline gelse de, kullanmanın bir sorumluluk gerektirdiğini unutmayın. Avantajlarından yararlanın ama ödeyemeyeceğiniz tutarları harcamayın. Bir bankanın kredi kartından dolayı sorun yaşamanız ilerde tüm bankalardan kredi kartı, kredi almanızı zorlaştırabilir yada tam tersi düzenli ödeme yapan bir müşteri olmanız ilerde bankaların size özel imkanlar sunmasına sebep olabilir.

Üniversite Öğrencileri İçin Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı” üzerine 2 düşünce

 1. azra

  sevgili arkadaslar ben universiteb sahibiyim. 750 bin limitim var 250 nakit avans faiz ucretlwri dusuk bonus ozellikli tavsiye ederim kefil istemiyorlar bu arada a.o.f ogrencisiyim ama simdi maksimum ozellikli iste universiteli kartini istiyorum insallah keyifsiz olmasi en iyisi 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir