Mezuniyet İçin Abiyeler

kırmızı abiyeYıl sonu balosu için abiye kıyafet seçimi bir hayli zordur. Bu yazımızda sizlere bu zor konuda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor olacağız. İlk olarak nasıl bir kıyafet istediğinizi yada en azından nasıl bir kıyafet istemediğinizi kafanızda netleştirmeniz gerekiyor. İstediğiniz gibi bir aiye bulmak herzaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabiliyor. Bunun için araştırmaya ne kadar önceden başlarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Konu sadece kıyafetlede bitmiyor saçınız, makyajınız, aksesuarlarınız ve ayakkabılarınız da son derece önemli mezuniyet balonuzda şık olmak için. Bu sebeble kıyafet bakarken bir taraftanda o elbisenin altına ne giyeceğinizi, uygun çantanız olup olmadığını yada nereden bulabileceğinizi düşünmenizde fayda var.

İlk tanıtacağımız kıyafet açık kırmızı, straplez bir elbise. Ankara’daki İzmir Caddesinde Taç Abiye’den satın alınan Deniz arkadaşımız sadece 79 TL ödemiş sezon sonu indiriminden yararlanarak. Ayıca 2 elbise 99TL olduğu için aynı elbisenin 2 farklı rengini almış.

Mezuniyet balolarında en sık tercih edilen abiye elbise renklerinden en popüleri siyahtır. Ve bu popülerliğinide fazlasıyla hak ediyor. Yanda görmüş olduğunuz sırtı açık siyah elbise tarzında elbiseleri bir mağazada bulmanız mümkün. Fiziğinizi beğenmiyor olabilirsiniz ama her kadının sırtı ve omuzları güzeldir bu sebeble de sırt dekolteli bir kıyafeti mezuniyet balonuzda giymeyi düşünebilirsiniz. Siyah elbisenizi tamamlamak içinde kırmızı bir ruj ideal olacaktır.

Bu yıl altın ve altın rengindeki takılar son derece moda, siyah kıyafetinizi tamamlamak için parıltılı bir zirkon bileklik veya altın takılar terich edebilirsiniz.

 

BCBG Max Azria’ya ait olan bu straplez elbise senenin moda renklerinden olan pudra renginde. Mağazadaki elbiselerin fiyatları 600-1300 TL arasında değişiyormuş. İlk tanıttığımız elbise ile fiyatları kıyaslandığında aradaki fiyat farkı oldukca ciddi. Ama çok daha pahalı elbiselerde mezuniyet elbisesi arama sürecinizde karşılaşacağınızdan emin olun. Ayrıca BCBG Max Azria firmasının şöyle bir güzelliği var, online sistemleri sayesinde siz bir elbise aldığınızda elbisenin satışı Türkiye’deki mağazalarda o okula kapanıyormuş. Yani pişti olma ihtimaliniz sıfır. İşte ben buna hizmet derim 🙂 Straplez bir elbise almaya karar verdiyseniz mutlaka üzerinize oturup oturmadığı konusunda emin olun yoksa bütün bir gece elbisenizi çekiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Yine BCBG Max Azria firmasına ait bir uzun pudra rengi bir abiye modeli. Eteklerinin ucundaki çiçekler kıyafete ayrı bir hava katmış zaten elbiseleri güzelleştiren de bu küçük detaylar. Mezuniyet balolarında çok fazla eğlenip, hoplanıp zıplandığından straplez bir elbise size zor anlar yaşatabilir.

Straplez bir elbiseyi her hanımın taşıması kolay olmayabiliyor. Bu sebeble yanda görmüş olduğunuz gibi askılı uzun bir elbisede tercih edebilirsiniz. Böyle bir elbiseyle prensesler gibi görünmeniz mümkün.

Kıyafetin omuzlarındaki aplike çok güzel, beli incelten şık harika bir model.

Bu yıl moda renklerinden olan yeşilin güzel bir tonu kullanılan bu elbise Fidan Abiye’ye ait. Kıyafetin V yaka olması sizi daha uzun gösterecektir. Fidan Abiye’nin merkezi İzmir’de olmakla beraber İstanbul’da da bir şubeleri bulunmakta. Özellikle 2012 yılına ait modelleri bence görmenizde fayda var.

Fidan Abiye’nin Adresleri:

Necatibey Bulvarı No:16
Çankaya / İzmir ve

Matbaacı Osmanbey Sk. No:11/1
Osmanbey / İstanbul

Mezuniyet kıyafetinizi secerken taş, kristal, pul vs ile süslenmiş modeller yerine daha modern kesim kıyafetleri tercih edin. Bahsettiğim taşlı, pullu kıyafetler sizi yaşlı gösteren modellersiniz. Unutmayın kenzi mezuniyetiniz için hazırlanıyorsunuz kızınızın düğünü için değil.

Hep uzun elbise modellerine örnekler verdik. Son olarak kısa bir model tanıtıyor olacağız. Gördüğünüz siyah elbise yine Fidan Abiye’ye. Bir önceki modelde olduğu gibi bu da 2012 kreasyonuna ait. Bu tarz bir elbiseyi hem mezuniyetinize hem de gece gittiğiniz yer yere giyebilirsiniz.

Benzer Konular: Yılsonu balosu için kıyafetler

Bu yılın modası

2012 ayakkabı modelleri

Mezuniyet İçin Abiyeler” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir