Kombin Nasıl Yapılır

 

Güzel ve şık olmanın önemli kurallarından bir tanesi de kendinize yakışan kombinleri giymektir. Kendinize yakışan kombinleri yaratabilmek için vücudunuzu tanımak, yaşınıza göre giyeceklerinize karar vermek önemlidir. Biliyorsunuzki internette birçok hazır kombin mevcut örneğin günlük kıyafet kombinleri linkine tıklayarak daha önce sizlere sunduğumuz kombinlere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere kendi kombinlerinizi nasıl bilgisayar ortamında yaratabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Bilgisayar ortamında kendi kombinlerinizi hazırlamak son derece kolay. Kombinleri hazırlamak için kullanacağız iki farklı site bulunmakta bu iki siteyi de sizlere yazımızın devamında tanıtıyor olacağız.

Sizlere ilk tanıtmak istediğimiz site looklet.com

Eskiden bilirsiniz gazetelerin verdiği kartondan bebekler vardı. Bunlara yine kağıttan elbiseler giydirilirdi 🙂 Looklet’de bunun biraz gelişmiş hali diyebiliriz. Karşımızda bu sefer canlı bir manken var ve siz onu istediğiniz gibi giydirebiliyorsunuz. Sitede kategorilere ayrılmış yüzlerce farklı kıyafet, ayakkabı, aksesuar mevcut. Kendi kombinlerinizi bu şekilde oluşturarak mankenin üzerinde görmeniz mümkün. Kombinlerinizi yapmaya başlamadan önce kafanızda önce oluşturmanızı tavsiye ederiz çünkü sitede çok fazla secenek olduğu için hangisini sececeğiniz konusunda kafanız karışabilir 🙂 Looklet kullanımı son derece basit. Yalnız site ingilizce olduğundan ve bazı küçük püf noktalar içerdiğinden aşağıdaki Looklet’in nasıl kullanıldığını anlatan kısa videoyu izleyebilirsiniz.

Kombinlerinizi oluşturabileceğiniz ikinci site de www.polyvore.com

Bu site için en popüler kombin yaratma sitesi diyebiliriz. Gerçekten çok fazla secenek var. Siteye girdikten sonra sağ üstteki “create” tuşuna basarak kombinlerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sitenin büyük kısmı Türkçe. Bu da siteyi daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Sağ taraftaki kategoriler içersinde dolaşarak kombinize eklemek istediğiniz öğeleri bulabilirsiniz. Eklemek istediğiniz öğeyi mause’nuzun ol tuşuna basılı tutarak soldaki alana sürükleyip bırakın. Sürükleyip bıraktıktan sonra bu alanda resmin boyutunu büyütüp küçültebilir veya sağa sola çevirebilirsiniz. Kombinlerinizi yayınlamak isterseniz siteye üye olmanız gerekiyor. Yada Facebook hesabınızla da bağlanabilirsiniz yeni üyelik acmanıza gerek kalmadan. Sitenin güzel yanlarından biri de sizlere kombinler için fikir veriyor olması. Alışverişlerinizi kombinlerinize göre planlayarak yaparak hem tasarruf edebilirsiniz, hem de ilerde “bunun altına ne giyeceğim” diye düşünmek zorunda kalmazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir