Hangi Tarih Hangi Burç

Birçoğumuz kendi burcumuzu ve özelliklerini bilsekte genelde genelde diğer burçların özelliklerinden habersisizdir. Tabi hangi gün doğanların hangi burçta olduğunu da çoğu kişi bilmez. Ama karşımızdaki insanın burcunu biliyor olmak ona yaklaşırken onu anlamaya çalışırken bize son derece kritik ipucları verebilir. Bu yüzden yazımızda, hangi tarihte doğanların hangi burçta olduklarını ve burçların özelliklerine kısaca değiniyor olacağız.

21 Mart – 19 Nisan – Koç Burcu

20 Nisan – 20 Mayıs – Boğa Burcu

21 Mayıs – 21 Haziran – İkizler Burcu

22 Haziran – 22 Temmuz – Yengeç Burcu

23 Temmuz – 22 Ağustos – Aslan Burcu

23 Ağustos – 22 Eylül – Başak Burcu

23 Eylül – 22 Ekim – Terazi Burcu

23 Ekim – 21 Kasım – Akrep Burcu

22 Kasım – 21 Aralık – Yay Burcu

22 Aralık – 19 Ocak – Oğlak Burcu

20 Ocak – 18 Şubat – Kova Burcu

19 Şubat – 20 Mart – Balık Burcu

Şimdi de bu burçların özelliklerini kısaca tanıyalım.

21 Mart – 19 NisanKoç Burcu: Koç burcundaki kişiler hareketli yapıları ve enerjileri ile oldukça dikkat çekerler. Egoları çok gelişmiş olduğu için hata yaptıklarında bunu kolay kabul etmez kendilerine konduramazlar. Egolarından kaynaklı olarak zaman zaman yine bencil davranışlar sergileyebilirler. Bu burçtaki insanlar canlı, hareketli, girişimci insanlardır. Onları hergün aynı tekrar eden tekdüze işlerde çalışırken pek göremezsiniz çünkü girişimcilik ruhlarında vardır. Yeni bir iş kurmak, kimsenin yapmadığı şeyleri yapmak, kimsenin başaramadığını başarmaya çalışmak koç burcunun genel özelliğidir. Otoriter, lider ve başkalarından daha çok kendilerini düşünen kişilerdir. İlgi çekmeyi insanların odağında olmayı severler bu yüzden de olayları abartarak anlatırlar. Özgürlüklerine düşgün olmalarına rağmen başları üzerinde baskı, otorite kurmayı çok severler. Söylediğimiz gibi koç burcundaki kişiler çok aktif çok hareketlidir bu yüzden birçoğu sporla uğraşır. Son olarak kıskanç bir yapıya sahiptir yani burçtaki bir kişiyle ilişki yaşayan birisi sürekli kıskanılmaya alışık olmalıdır. Ve eğer patronunuz koç burcuysa unutmayın sizin üzerinizde kendi otoritesini kurmak için elinden geleni yapacaktır.

20 Nisan – 20 MayısBoğa Burcu: Boğa burcundaki kişiler sanatçı ruhludurlar. Resim, müzik gibi sanatın farklı herhangi bir alanına oldukça ilgilidirler. Maddiyata ve işlerine düşkündürler. Maddiyata olan bu düşkünlüklerinin esas sebebi rahata ve konfora düşkün olmalarıdır. Disipli ve sabırlı birer bireydirler. Diğer insanlara karşı merhametlidirler bu sebeble insanlara yardım etmeyi çok severler. Risk almaktan pek hoşlanmazlar, koçların aksine boğa burçları girişimci değildirler. Sıcak kanlı ve yardımsever oldukları için iyi bir arkadaştırlar bu yüzden de çevrelerindeki kişilerin ilgisini çekerler. Dikkatli ve temkinli kişilerdir.

21 Mayıs – 21 Haziranİkizler Burcu: Pratik zekalı ve hareketli kişilerdir. Fakat fikirlerini çok çabuk değiştirebilirler. Yine ruh halleleride fikirleri gibi çabuk değişebilir. Pratik zekalı ve hareketli oldukları için aynı anda birçok işi beraber yapabilirler. Bu yetenekleri iş hayatlarını kolaylaştıran önemli bir özelliktir. İnsanların duymak istediklerini onlara söylemek konusunda doğal bir yetenekleri vardır ve bu özellikleri sayesinde ikna kabiliyeti çok yüksektir. Diğer insanlara göre daha çabuk kavrar ve olayları analiz edebilirler.

22 Haziran – 22 TemmuzYengeç Burcu: Yengeç burcundaki kişiler hasas, evhamlı ve alıngandırlar. O yüzden yengeç burcuna söyleyeceğiniz bir şeyi iki kere düşünün çünkü söylediğiniz bu şeyden hemen alınabilir ve sizden uzaklaşabilirler. Sorumluk bilinçleri çok yüksektir. Bu sebeble yapması gereken bir işi yengeç burcundaki kişiler mutlaka yapar. Örneğin bir yengecin faturasını geciktirdiğine yada kendisine verilen görevleri yerine getirmediğine kolay kolay rastlayamazsınız. Fakat bu sorumluluğu karşı taraftandan beklerler karşısındaki kendisi kadar sorumlu davranmadığında da alınabilir ve üzülebilir. Duyarlı ve hasas bir yapıları vardır. Kendileri kadar şanslı olmayan herkese ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırlar. Doğaya dikkatli davranırlar iyi birer çevrecidirler. Duygusal ve evcilmendirler. Ailelerine, sevdiklerine değer verirler aynı zamanda bunu karşı taraftan da beklerler. Duygusal olarak çabuk bağlanırlar ama bağlandılarmı tam bağlanırlar. Yengeç burcundaki bir kişi kendinizden soğutmanız kolay değildir ama sizden nefret ettimi bunu ömür boyu unutmaz. Sevmediği kişiye bir ömür boyu kin bağlayabilirler. Altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Bu yüzden hislerine güvenirler ve çoğu zaman da haklı çıkarlar. Karşılaştıkları bir olayda analitik olarak düşünmek veya analiz etmek yerine hislerine sezgilerine kulak verirler.

23 Temmuz – 22 AğustosAslan Burcu: Aslan burcundaki kişiler önder ruhludur. Emir almaktan pek hoşlanmaz daha çok insanlara emir vermeyi severler. Çevresindekilerin davranışlarına ve hayatlarına sık karışır onlardan kendi fikirlerine uymalarını isterlerler. Başka insanların fikirlerini alırlar ama bunu daha çok göstermelik amaçla yaparlar onların istedikleri son sözü kendilerinin söylemeleridir. Neşeli, sevecen ve iyimser kişilerdir. Onları depresyondayken pek göremezsiniz çünkü bardağın dolu tarafını görmek onların en önemli özelliğidir. Çalışmak onlar için bir tür hobidir. Bu yüzden işyerinde kendilerine verilen fazladan görevlere çok şikayet etmezler. Çalışkanlıkları onların en büyük başarı kaynağıdır. Dış görünüşlerine son derece önem verirler bu yüzen sürekli bakımlıdırlar. Onları bakımsız, pejmürde görmeniz pek münkün değildir. İltifat almayı ve şımartılmayı çok severler.

23 Ağustos – 22 EylülBaşak Burcu: Burcu başak olan insanlar çalışkan, zeki, dikkatli, detaycı ve özenlidirler. Tüm bu özellikleri onların iş yaşamlarında başarılı olmalarını sağlar. Çalışkan oldukları için boş boş durmayı sevmezler. Pratik olmaları hayatlarını kolaylaştıran en önemli özelliklerindendir. Yeni şeyler üretmeyi, yaratıcılık sergilemeyi severler. İnsanlara yardım etmeyi çok severler hatta bunun için zaman zaman kendilerinden bile feragat ederler. Titiz oldukları için kolay kolay beğenmezler ve bu özelliğinden dolayı da arkadaşlarını çok dikkatli seçerler. Kendilerine her anlamda özen gösterirler. Kurallara, kaidelere bağlı insanlardır.

23 Eylül – 22 EkimTerazi Burcu: Bir olayda karar vermeden önce artıları ve eksileri iyi analiz ederler. Çok hızlı karar alan kişiler olmasalarda iyi birer analizci oldukları için tercihlerinden genelde pişmanlık duymazlar. Herkese eşit ve adil davranmak onların doğalarında olan bir özelliktir. Konuşma konusunda yeteniklidirler, insanları konuşarak çok rahat ikna edebilirler. Terazi burcundaki kişiler meraklıdırlar. Bu meraklarından dolayı çevresindeki kişilerin özel yaşamına müdahil olmaktan çekinmezler. Bonkör kişilerdir para harcamaktan veya arkadaşlarına para konusunda yardımcı olmaktan çekinmezler. Yalnız kalmaktan ve bir işi yalnız başlarına yapmaktan hiç hoşlanmazlar. Terazi burcundakiler çekici ve cazibeli kişilerdir. Bu yüzden girdikleri her ortamda ilgi odağı olmayı başarırlar.

23 Ekim – 21 KasımAkrep Burcu: Akrep burcundaki kişiler enerjik, arzulu, kendine güvenen, kararlı ve cesur kişilerdir.  Bu özelliklerinden dolayı bir işi asla yarıda bırakmazlar. Genel olarak karşılaştıkları olaylarda mantıklarını kullansalar da esas olarak duygusal bir kişilikleri vardır. En çok önem verdikleri değer dürüstlüktür. Bu yüzden dürüst olmadığını anladığı kişilere karşı son derece ketum davranabilirler. Yengeç burcunun aksine bu burç son derece şüphecidir. Onları bir konuda ikna edebilmek için sağlam delillere ihtiyacınız vardır. Hırslı ve kıskançlardır. Hem fiziksel hem de manevi olarak güçlü bir kişilikleri vardır. Bu yüzden kolay kolay yorulmaz ve duygusal olarak yıpranmazlar.

22 Kasım – 21 AralıkYay Burcu: Yay burcundaki kişilerin algılama yetenekleri çok gelişmiştir. Bir kimsenin kolay çözemediği problemleri, sorunları yay burcundaki kişiler algılama ve analiz yetenekleriyle hemen çözebilirler. İçten, canayakın ve iyimser kişilerdir. Bu da çevrelerinde sevilen kişiler olmasına sebeb olur. Özgür olmayı severler bu yüzden emir almaktan, kurallarla kaidelerle kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Çabuk kızan bir yapıları olmasına rağmen hiç kin tutmazlar ve kızgınlıklarını çabuk unuturlar. Parasal olarak bonkör kişilerdir. Yeni şeyler yaşamayı, yeni şehirlere seyahat etmeyi kısaca daha önce yapmadıkları yeni şeyler yapmayı çok severler.

22 Aralık – 19 OcakOğlak Burcu: Oğlaklar işlerine düşkün, çalışkan kişilerdir. Boş boş vakit geçirmeyi sevmezler. Belirledikleri hedeflere ulaşabilmek için sürekli durmadan çalışlar. Bu çalışkanlıkları sayesinde işlerlerinde patronları tarafından her zaman taktir edilen kişiler olmuşlardır. Sosyal olarak utangaç kişilerdir. Bu yüzden birisine kolay kolay yaklaşamazlar. Sır saklamasını iyi bilirler bu yüzden arkadaşları tarafından güvenilir kişilerdir oğlak burçları.

20 Ocak – 18 ŞubatKova Burcu: Koç burcundaki kişiler ileri görüşlü, akılcı, realist insanlardır. Kendilerinden çok başkalarını düşünen bir yapıları vardır.  Hümanistdirler, insanları sadece insan oldukları için severler ve ayrım gözetmezler. Kova burcundaki kişilerin fikirlerini değiştirmek pek münkün değildir. Onlar her zaman kendi bildiklerinin doğru olduğuna inanırlar. Kova burçları da aynı yay burcu gibi kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Çok fazla maddiyata önem veren kişiler değillerdir onlar için para bir amaçtan çok bir araçtır.

19 Şubat – 20 MartBalık Burcu: Balık burcundaki kişiler son derece yaratıcıdır. Bu yaratıcılıkları onların sanatsal alanlarda başarılı olmalarını sağlar. Duygusal, iyi niyetli, anlayışlı kişilerdir. Yengeç burcu gibi balık burcundakilerin de altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Araştırmak ve yeni şeyler öğrenmek onlar için adeta bir tutkudur. Evcimen ve rahatına düşkün kişilerdir. Kova burçları gibi onlarda maddiyata çok fazla önem vermezler. Vücutları genel olarak hastalıklara karşı dirençsizdir.

Aşağıdaki videodan burcunuzun 2012 yılındaki durumu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular: Koleston renk kataloğu

Günlük kıyafet kombinleri

Hangi Tarih Hangi Burç” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir