Gözler Nasıl Büyük Gösterilir

Birçok uzmana göre güzelliğin bir matematiği vardır. Yani kaşınızın, gözünüzün, burnunuzun, ağzınızın oranı belirli matematiksel oranlar dahilindeyse siz güzelsiniz derler. Bu oran orantı matematiğinin içinde en belirgin özellik ise büyük gözlerdir. Büyük gözler sizi hem daha güzel hem daha sevimli gösterir. Daha çekici kılar. Gözlerinizi daha büyük yapmak, burun ve dudakta olduğu gibi estetik ameliyarlarla münkün değildir. Gözlerinizi daha büyük göstermenin yolu bazı makyaj hilelerinden geçmektedir. Gözlerinizi daha büyük göstermek için, öncelikle maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcı yardımı ile kıvırın. Rimel sürmek gözlerinizi daha belirginleştirir ve ortaya çıkarır. Alt kirpiklerinize de rimel sürerseniz bu sayede gözlerinizi daha büyük göstermeniz münkün. Kaşlarınızı düzgün bir şekilde aldırmak ve bir kalemle kaşlarınızı daha belirginleştirmek yine gözlerinizi ortaya çıkaracağından gözlerinizi daha büyük göstercektir. Kirpikleriniz kısa ise takma kirpik yardımıyla daha uzun kirpiklere ve daha büyük görünen gözlere sahip olabilirsiniz.

Gözleri daha büyük göstermek dediğimiz gibi birçok farklı makyaj tekniği ile mümkün örneğin yapacağınız buğulu göz makyajıyla da gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajının nasıl yapıldığını videolu olarak buğulu göz makyajı nasıl yapılır isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz yine bu yazımız da göz makyajı ile ilgili birçok bilgiye ulaşmanız mümkün.

Daha büyük görünen gözlere sahip olmak için uygulayabileceğiniz bir diğer makyaj tekniğide, göz makyajı için seçeceğiniz renklerin biraz daha belirgin renkler olmasıdır. Göz makyajınız için soft renkler kullanmayın. Soft renkleri yüz makyajınızın diğer kısımlarında tercih etmenizde yine gözlerinizin daha çok ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek için aşağıdaki videoda olduğu gibi üst göz kirpiklerinizi ince bir kalemle cizin ve daha sonra bir sünger yardımıyla dağıtın. Bu sayede gözlerinizi daha büyük göstermeniz münkün olacaktır. Benzer konular: Cilt bakımı nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir