Ellerdeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar

Ellerdeki balık kokusunu çıkarmak, yöntemini ve püf noktalarını bilmediğiniz sürece zor ve zahmetli bir iştir. Ellerimizi kokutsada balık pişirmekten hiç bir zaman vazgeçemeyiz. Yazımızda anlattığımız püf noktaları ellerinize sinen hem balık hemde soğan ve sarmısak gibi diğer inatçı mutfak kokularını ellerinizden çıkarmak için kullanabilirsiniz.Balık kokusunu elinizden çıkarmanın ilk yolu ellerinizi yeni kesilmiş bir limonla ovmaktır. Yahut limonu küp küp doğrayarak bi kapa koyun daha sonra kapın içine çok az su ilave edin. Ellerinizi bu kabın içinde yıkıyarakta ellerinize sinen balık kokusundan kurtulabilirsiniz. Yine bu kabın içine ekstradan defne yaprağı gibi hoş koku veren bitkileri ilave ederek ellerinizin daha güzel kokmasını sağlıyabilirsiniz. Ellerinizi limonlu suda yıkadıktan sonra duralayın ve daha sonrada havlu ile kurutun.

Balık, limon, sarmısak gibi elinize sinen kötü kokulardan kurtulmanın bir diğer metoduda şudur; 4 yemek kaşığı kabartma tozunu bir kabın içine koyun daha sonra çok az su ilave edin ellerinizi bu suda yıkayın. Daha sonrada ellerinizi durulayın.

Son yöntemimizde çok daha pratiktir özellikle piknikde vs’de limon bulamadığınız zamanlarda işinize yarıyacaktır. Bu da ellerinizi kaşıkla ovmaktır. Kaşık yerine herhangi başka bir paslanmaz çelikten yapılmış bir şeylede ovabilirsiniz. Kaşık örneğini vermemizin sebebi zaten evimizde olan bir mutfak eşyamız olmasıdır. Yine kaşık yerine elinizi lavabonun kenarlarınada sürebilirsiniz.

Ellerinizdeki kötü kokuları nasıl çıkarabileceğinizi en aşağıdaki videodan da görsel olarak izleyebilirsiniz.

Benzer konular:

Bir erkeğin benden hoşlandığını nasıl anlarım

Saça kına nasıl yakılır

Soğanın gözü yakmaması için

Uykusuz kalma yöntemleriEllerdeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar” üzerine 2 düşünce

  1. mehtap

    ellerdeki balık kokusunu çıkarmanın yanında, evdeki balık kokusununda nasıl çıkarılacağıda önemli 🙂 ocakta limon yakın

    Cevapla
  2. esra

    balık 10 lira salata 5 lira. 50 lira vermemek için cekilen balık kokusu ve eziyeti paha biçilemez 🙁

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir