Dudaklarımı Nasıl Dolgun Gösterebilirim

Tüm kadınlar daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak ister. Hatta birçok kadın, bu konuda ün yapmış Angelina Jolie gibi dudaklara sahip olmak ister. Dudaklarınızın dolgun görünmesi için estetik ameliyatlara başvurmak yerine dudaklarınızı daha dolgun gösterecek bir takım yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk olarak dudaklarınız düzgün olmalı yani ölü deriden arındırılmış olmalı. Bunun için makyajınıza başlamadan önce dudağınıza lip balm (dudak kremi) sürmelisiniz. Dudak kremi olarak Nivea Q10’i tercih edebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınızdaki kışıklıkları bu şekilde önleyebilirsiniz. Nivea’nın haricinde vaseline’de secebilirsiniz lip balm olarak. Dudak kremini sürdükten sonra diş fırcası ile hafif ovalayarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem dudaklarınızı ölü derilerden arındırmış olacaksınız hem de dudaklarınızın daha yumuşak daha canlı olmasını sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda kremi diş fırcası ile masaj yaparak sürdüğünüz için dudaklarınızdaki kan dolaşımı artacağından dudaklarınız daha sağlıklı ve daha büyük görünecektir.

Dudaklarınızı daha dolgun göstermekte işinize yarayacak en önemli makyaj ürünleri. Dudak dolgunlaştıran parlatıcılardır. Bu konuda kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesi Dior Lip Maximizer. Yine Victoria Secret’in dudak büyüten parlatıcısınıda kullanabilirsiniz. Yine bu konuda iyi olan marka ve ürünler: City Lips Dolgunlaştırıcı, Too Faced Lip İnjection Extreme, Fusion Beauty Lipfusion XL, Avon Beyond Color Dolgunlaştırıcı ruj SPF 15, Clinique Full Potential Dolgunlaştırıcı ve Parlatıcı, Duwop Lip Venom.

Dudağınızda çok fazla parlatıcı varsa bunun bir kısmını bir pecete yardımıyla silin. Daha sonra cilt renginize hangi kalem en hangi kalem uyuyorsa bu kalemle dudağınızın sınırını biraz daha genişletcek şekilde alt dudağınızın ortasını cizin. Yalnız dudak sınırınızı çok fazla da geçmeyin. Eğer bu çizgiyi gereğinden fazla uzağa çizerseniz dudaklarınız tuaf durur. Çizgiyi sol taraftaki fotoğrafta gördüğünüz şekilde çekmelisiniz. Alt dudağınızı çizdikten sonra üst dudağımızın ortasını v şeklinde çiziyoruz. Yine burda dudak sınırlarımızı genişletecek şekilde çiziyoruz. Daha sonra ruj sürüyoruz. Ruju sürerken dudak kalemi ile çizdiğimiz yerin üzerinden geçiyoruz. Rujdan sonra dudaklarınızı daha da büyütmek daha dolgun göstermek için ışıltılı bir ürün kullanabilirsiniz. Beyaz ışıltılı Diorkiss Lip Gloss’u kullanabilirsiniz. Daha hesaplı bir ürün kullanmak isterseniz Pastel’in Magic Touch isimli ürününü kullanabilirsiniz. Bir fırça yardımıyla Magic Touch’un highlighter’ından dudaklarınıza sürebilirsiniz.  Son olarak yine Dior Lip Maximizer yada bir başka dudak büyüten parlatıcılardan dudağınıza sürerek dudak makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Ayrıca bu anlatılanları aşağıdaki videodan da uygulamalı olarak izleyebilirsiniz.

Benzer konular: Okul için makyaj

Saç rengi değiştirme

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir