Desenli Oje Nasıl Yapılır

Desenli oje son zamanların yeni modası. Bir çok kişi tırnaklarını artık tek renke boyamayı tercih etmek yerine yandaki fotoğrafta olduğu gibi tek renk tırnaklarının üstüne desenler yerleştirip tırnaklarında daha güzel bir görünmesini sağlıyor. Bazı bayanlarda rengarenk desenler yapmayı tercih ediyor tırnaklarına.

Eğer yandaki fotoğrafta olduğu gibi ojenizin üzerine desen yapmak için konad adı verilen tekniği kullanabilirsiniz.

Bunun için desen şablonu, deseni tırnağınıza aktarmak için tınak damgası gibi bazı ufak malzemelere ihtiyacınız var. Sizlere altta verdiğimiz video konad tekniği ile nasıl desenli ojeler yapabileceğinizi anlatmış.

Gerekli malzemeleri http://www.konadnailart.com/ ve http://www.vivalanails.co.uk/ adreslerinden temin edebilirsiniz. Malzemeleri set olarak 25$ dan başlıyan fiyatlarla alabileceğiniz gibi dilerseniz setin içindeki parcaları da tek tek olarak satın alabilirsiniz.

İşte konad yöntemi ile nasıl desenli oje yapabileceğinizi anlatan video. Video ingilizce ama anlamak için ingilizce bilmenize gerek yok. Seyredince ne kadar kolay olduğunu anlıyacaksınız.


Fiyonk ve cizgili desenli ojeler yapmayı öğrenmek içinde aşağıdaki videoyu izyebilirsiniz. Arkadaşımız çok güzel anlatmış.


Daha renkli daha karmaşık desenlerde tırnaklarınıza oje yapmak istiyorsanız ebruli tekniğini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki video da ebruli tekniği ile nasıl oje yapıldığını anlatıyor Türkçe olarak


İnternette araştırma yaparak daha fazla desenli oje modeline ulaşabilirsiniz ilham almak için. Ve yukardaki teknikleri kullanarak sizde çok daha ilgi çekici tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Benzer konular:

Güzellik merkezi açma şartları

Bebek nasıl uyutulur

Erkeklerin ilgisini nasıl çekerim

Desenli Oje Nasıl Yapılır Hakkında 13 Yorum Var

 1. ceyda dedi ki:

  peki bu aletler olmadan yapılamazmı?

  • admin dedi ki:

   örneğin 2. videodakini aletler olmadan da yapabilirsin. ama ilk fotoğraftaki o minik kelebekleri yapabilmek için tabiki 1. videodaki malzemeler lazım.

 2. Ceren Kurt dedi ki:

  Güzelmiş beyaa
  Aslında biz de düşünmüştük de yanii üşendik yapmaya.. xDé

 3. esma dedi ki:

  ben ebruli tekinğini denedim ama hiç bir şekilde videodaki gibi oje suyun üzerinde dağılmıyor. oda sıcaklığında su,sıcak su,soğuk su,içine yağ damlatılmış su,içine şeker katılmış su,kolonyalı su,asetonlu su gibi… olmak üzere herşeyi denememe rağmen hiç bir şekilde suyun içerisinde oje dağılmıyor. bu videodaki suyun içerisinde ojeyi dağıtan bir katklı maddedi mutlaka var ama ne???

 4. sude dedi ki:

  ebruli tekniğini ben de denedim , Türk ojeleri ile olmuyor kesinlikle. yurt dışından gelen herhangi bir marka oje suda çok kolayca dağılıyor, China glaze olmasına gerek yok, ucuz yabancı ojeler de çok güzel suda dağılıyor. Türkiye’de satılan ojelerin içeriği diğerlerinden farklı , güzelce dağılmıyorlar ya da suda top gibi dibe batıyorlar maalesef.

 5. büşra dedi ki:

  ben denedim herhangi bi ojeyle çok kolay oluyo 🙂

 6. Sevilay dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben güzellik ve bakım uzmanıyım . Ebruli tekniği için tabiiki gerekli ojeler var fakat herhangi bir oje ile de yapabiliyoruz . Fakat oje saf suda batar yüzmez bu yüzden dediği gibi kitret veya naftalin tozu eritirsek sorun kalmaz .

 7. MissCilek dedi ki:

  Ben Yaptım 2. ve son videodakiler çok güzel oldu 🙂 Ebruli özellikle çok hoş oluyor :)Yapamayan arkadaşlar unutmayın ojeleriniz kurumamış ve eskımemız olmalı suda çesme suyu yerine hazır su deniyebilirsiniz 🙂 Tesekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir