Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Buğulu göz makyajı son zamanlardaki en moda göz makyajlarından. Kısa bir süre öncesine kadar bu tarz göz makyajları davetler, akşam yemekleri için kullanılsada artık günlük hayattada sıkça kullanılmakta.

Yapacağınız buğulu göz makyajlarını istediğiniz farklı birçok tonda uygulayabilirsiniz. Biz örneğimizde kahverengi – yeşil tonlarında bir uygulama yaptık ama tabi siz kendi arzunuza göre farklı tonlarda bu makyajı uygulayabilirsiniz.

Elinizdeki herhangi bir makyaj paleti ile bu makyajı sizde uygulayabilirsiniz. İlk olarak far bazını göz kapağınıza ince bir tabaka olarak uygulayın. Makyaj paletinizden bej rengini alın. Mac 239 no’lu fırca ile göz kapağınıza sürün. Daha sonra gölgelem fırcası ile açık yeşil rengi göz çukurunuza sürün. Aynı fırca ile haki yeşili rengi alın ve göz çukurunuza sürün. Ama bu sefer çok içeri girmeyin. Göz çukurunuzun yarısına kadar olay kısımda kullanın. Hafifce göz altlarınızada sürün. Aynı fırca ile kahverengini alın göz kapağınızın en dışa bakan kısmını hafifce renklendirin. Sonrada koyu kahve rengini Mac’in 219 kalem fırcası ile göz kapağınızın en dışına hafif gölge verin aynı zamanda hafifce eyeliner şeklinde de sürün. V şeklinde eyeliner tarzında sürdüğünüz kısımla göz kapağınızın en üstüne çektiğiniz cizgiyi birleştirin. Hafifce gölgelendirin. Göz altınıza da uygulayın aynı rengi. Temiz bir Mac 217 karıştırma fırcası ile karıştırın. Gözünüzün dışına doğru sürdüklerinizi içeri doğru hafifce bastırmadan dağıtın. Göz altınızı da bu fırca ile hafifce dağıtın. Dağıtma işleminden sonra büyük bir göz farı fırcası alın bununla krem rengi aldıktan sonra kaşlarınızın altını aydınlatın. İlk aldığınız rengi parmağınızla çok hafif alıp gözünüzün burnunuza değen tarafına az miktarda uygulayın, aydınlatın. Eyeliner işlemi içinde siyah Mac Fluidline’nı Elf’in acılı fırcası yardımıyla gözün üstüne uygulayın. Yine gözünüzün altına da çok hafif uygulayabilirsiniz. Daha sonra maskara sürün. İsterseniz takma kirpik kullanabilirsiniz bu işlemleri bitirdikten sonra. Kaşlarınızı belirginleştirmek içinde düz bir eyeliner fırcası ile kaş paletinizden uygun bir uygulayabilirsiniz kaşlarınıza. Bu işlemi kaşınızın rengine uygun bir farlada yapabilirsiniz. Göz makyajı kısmı bitti. Şimdi kısaca bu göz makyajınızı tamamlayacak yüz makyajından da kısaca bahsedelim.  Önce mad bir bronzlaştırıcı pudrayı, pudra fırcası yardımı ile yanaklarınıza uygulayın. Buradaki amaç yüzünüze biraz renk katmak. Çünkü fondötenle bıraktığınızda yüzünüz çok fazla beyaz kalabilir. Alnızın çıkıntılarına da yine aynı fırcayla pudrayı uygulayabilirsiniz. Burnunuz yanlarını da yine aynı fırcayla biraz renklendirin. Yüz makyajınızı tamamlamak için koyu pembe bir allık sürebilirsiniz. Dudaklarınız içinde rujdan önce dudak kalemi uygulayabilirsiniz. Ruj olarakta Mac Honey Love isimli ruju tercih edebilirsiniz. Makyajınızla uyumlu olacaktır. Eğer renk size çok mad gelirse üzerine parlatıcı sürebilirsiniz. Aşağıda video olarakta buğulu göz makyajının nasıl yapılacağını izleyebilirsiniz.

Benzer Konular: Saçlarım nasıl daha çabuk uzar

Cilt bakımı nasıl yapılır

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir