Aşk Mektubu Nasıl Yazılır

Aşk mektupları; sevginin, aşkın en güzel ifade edildiği en özel paylaşımlardan bir tanesidir. Çağın getirileri gereği son birkaç yıldır modası geçmiş gibi görünse de e-mail’lar, sms’ler hiçbir zaman aşk mektuplarının yerini tutamayacaktır. Aşk mektuplarını bu kadar önemli ve değerli kılansa içindeki anlamdır. Aynı zamanda aşk mektubu için harcadığınız emekte yine bu aşk mektubunu son derece değerli kılmaktadır. Bu yazımızda sizlere aşk mektubu nasıl yazılır konusunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

1- Aşk mektubundaki fiziksel öğeler önemli bir tamamlayıcıdır. İlk olarak bu öğeleri temin etmekle işe başlamalısınız. Güzel bir mektup kağıdı (kalpli yada sadece pembe olabilir – A4), dolmakalem, renkli bir zarf tedarik edin mektubu yazmaya başlamadan. Bu saydıklarımızın hepsini herhangi bir kırtasiyede bulabilirsiniz. Elinizde birkaç tane mektup kağıdı olmasında fayda vardır hata yaparsanız yeni bir kağıda temize çekebilirsiniz yazdıklarınızı. Müsfette kağıt kullanmanızı çok tavsiye etmiyorum kağıtta sizi havaya sokan unsurlardan biridir. Az son bahsedeceğimiz gibi konuya odaklanmak son derece önemli.

2- Mektubu yazmaya başlarkenki modunuz çok önemli. Bir yandan internette gezinirken yada başka işlerle uğraşırken güzel bir aşk mektubu yazmanız pek olası değil. Bunun için ilk olarak yalnız kalacağınız, kimsenin sizi rahatsız etmediği ve aklınızı dağıtan şeylerin olmadığı bir yere gidin. Havaya girmek için güzel romantik bir şarkı açabilirsiniz. Aşk mektubu yazacağınız kişi ile aranızda olan özel bir şarkıyı tercih etmek sizi daha çok havaya sokacaktır.

3- Güzel bir hitapla aşk mektubuna başlayın. Sizinle onun arasındaki özel bir hitap olabilir. Örneğin aşk mektubunu yazdığınız kişiye sürekli “bitanem” diye hitap ediyorsanız mektuba da “Bitanem” şekilde başlamanız mektubunuzu daha özel kılacaktır.  Mektubun başındaki hitap kelimesini-cümlesini özel farklı bir şekilde yazabilirsiniz. Bunun için kaligrafi’yi kullanabilirsiniz. İnternette biraz araştırma ve birazda pratikle en azından mektubun başındaki bir, iki kelimelik hitap cümlesini bu şekilde yazarak mektubunuza daha özel bir anlam katabilirsiniz.

4- Ona olan özel duygularınızı belirtin ve iltifat edin. Özel duygularınızı en açık en romantik şekilde belirtebilmek ve bunları kaleme dökebilmek için 2. maddeyi mutlaka uygulamanız gerekecektir. Aşk mektubunun havasına girdiğinizde yazdığınız cümlelerin güzelliğine ve orjinalliğine kendiniz bile şaşıracaksınızdır. Ona iltifat ederken benzetmeler yapabilirsiniz. Örneğin “denizler kadar güzel kokan saçlarını özledim” gibi.

5- Kendinizle ilgili ona haberler verin. Tüm mektubu iltifatlarla doldurmak hem zor hem de sıkıcı olabilir. Zaten mektubun ana amacının haberleşme olduğunu unutmayın. Ayrı olduğunuz süre zarfı içinde yaptıklarınızdan, gördüğünüz yerlerden mektubunuzda bahsedebilirsiniz.

6- Mektubunuzu özel bir bir imza ile son verebilirsiniz. İmzanızda onun size seslendiği bir hitap şekli seçebilirsiniz. Örneğin “seni her zaman sevecek olan minnoşun” yazdıktan sonra altına imzanızı kalp şeklinde atabilirsiniz. Eğer bayansanız imzanın altına yada imza yerine rujlu bir öpücük kondurabilirsiniz. Erkekseniz de örneğin mektubunuzun üzerine biraz parfümünüzden sıkabilirsiniz.

Aşk mektubunun nasıl yazılacağı konusunda artık bilgi sahibisiniz. Eğer arzu ederseniz aşk mektubu örnekleri konusuna göz atarak daha önce yazılmış aşk mektubu örneklerini inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir